Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Дніпровські посіпаки «русского міра» йдуть у наступ

  Вже близько 20 років у Дніпрі виготовляється російськомовна псевдоправославна газета «Мір», яка насправді займається просуванням ідей «русского міра» в Україні та з 2014 року займається розпалюванням ворожнечі на релігійному ґрунті під негласним керівництвом Дніпропетровської єпархії РПЦвУ.
  Саме за допомогою газети «Мір» та її головного редактора і власника Віктора Мачули керівництво РПЦвУ має можливість просувати російську ідеологію через церкву і віруючих, а його начальство на чолі з російським митрополитом, має можливість впливати на релігійно-політичні процеси, які відбуваються в нашій державі.
  Проводячи хоча б поверхневий аналіз змісту статей і публікацій, які публікуються на сторінках газети, можна з легкістю вловити мету її існування. Розпалювання міжнаціональної ворожнечі, сепаратизм, спекуляції на релігійному ґрунті в інтересах Російської Федерації. Фактично в кожному випуску газети можна прочитати матеріали щодо невизнання Помісної Православної церкви України та неможливості її співіснування з РПЦвУ в країні.

  Світлина: site.ua

  Діяльність ТОВ «Суворов» здійснюється не тільки в Україні. Передплату на газету «Мір» можна оформити в Росії, по каталогу «Роспєчать», а вищевказане підприємство має можливість виготовляти поліграфічну продукцію під прапором Російської Федерації на окупованій території АР Крим.
  Нещодавно Дніпропетровській окружний адміністративний та Третій апеляційний адміністративний суди розглядали позов Міністерства юстиції України про припинення випуску газети «Мір». На жаль, судова влада в нашій країні не захотіла ставати на бік діючого законодавства та під надуманим приводом та тиском псевдоактивістів відмовила патріотам і державним органам у задоволенні їх законних вимог.
  Цікавим є той факт, що інтереси газети «Мір» у суді захищала проросійська адвокатка Світлана Торопчинова-Агалакова та такі ж проросійські громадські організації. Як стало відомо, листи для участі у вказаному судовому засіданні подали представники ГО «Центр захисту життя та сімейних цінностей» Геннадій Дорохній та Тетяна Алексєєва, ГО «Східний вал» – Сергій Зінуков, які постійно беруть участь в антиукраїнських акціях та направляли листи у різні державні органи для підтримки газети «Мір».
  Окремо хочеться повідомити, що доволі часто матеріали видання заперечують навіть інші свої статті та підбурюють вірян відвідувати храми РПЦвУ і причащатися з однієї лжиці попри заборону на державному рівні у зв’язку із поширенням коронавірусу. У випуску газети «Мір» № 40 (775) від 13.10.2020 на 3 сторінці надрукована ця стаття.
  Світлина: site.ua

  Підривна робота з боку вищевказаних осіб має характер поширення дезінформації через газету «Мір» з метою дискредитації Вселенського патріарха, Православної церкви України та їх прихожан. Дані дії є елементами розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті, враховуючи наявність в статтях газети способів активного залякування читачів та підбурювання до активної боротьби із застосуванням фізичної сили. Ще однією умовою тісної співпраці між Мачулою і фінансовим донором газети «Мір» з Росії (РПЦ), стало повне заперечення в публікаціях виданні факту збройної агресії Російської Федерації проти України, окупації території АР Крим і збройного вторгнення російських військових на територію окремих районів Донецької та Луганської областей.
  Переважна більшість статей видання написані працівниками редакції за запропонованими кураторами з РФ тематиками. Однак, частина публікацій запозичені з російсько-пропагандистських ресурсів, які славляться своєю антиукраїнською риторикою, а саме: «nasledie77», «vera77», «protivkart», «Правосланіе.ru», «Мілосердіе.ru», «Седмица.ru», «ruskline.ru», «Interfax-religion.ru», «pravlife.org». За допомогою цих сайтів, редакція та куратори газети «Мір» систематично публікують матеріали, які спрямовані на розпалювання міжконфесійної ворожнечі, провокують негативне ставлення до представників інших поглядів і віруючих інших релігій, а також сіють паніку серед населення України в релігійному середовищі.
  Численні підконтрольні ФСБ медіа-ресурси, громадські релігійні організації та пабліки в соціальних мережах активно виступили на захист раніше законної (з точки зору редакції) газети «Мір» і почали публікувати на своїх ресурсах гнівні пости про судове, правоохоронне «свавілля» в Україні і «тиск на незалежні» друковані видання. Дані дії тільки підтверджують зацікавленість Російської Федерації, її спецслужб і РПЦвУ в подальшій роботі газети «Мір» та використанні її можливостей в релігійній антиукраїнській пропаганді.
  Подальше існування газети «Мір» становить реальну загрозу безпеці українського народу, оскільки в її матеріалах міститься інформація щодо реалізації пропагандистських інформаційних кампаній з боку Російської Федерації, спрямованих на дестабілізацію соціально-політичної та міжконфесійної ситуації.
  Джерело

  Найсвіжіше

  Популярне