П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  ЗМІ: Голова ключового суду України просив благословення в Онуфрія за "потрібне рішення"

  Після ухвалення рішення, яке заблокувало перейменування “УПЦ МП” на РПЦвУ, голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк просив про благословення очільника “УПЦ МП” митрополита Онуфрія.
  Про це йдеться в матеріалі “Нарадча кімната” проєкту “Слідство.інфо”. За словами журналістів, у них опинилися опинилася майже дві тисячі таємних розмов із Окружного адмінсуду Києва. Записи велися в кабінеті голови суду Павла Вовка. Прослуховування там встановили детективи Національного антикорупційного бюро навесні 2019 року.
  Як зазначають журналісти “Слідство.інфо”, всередині квітня 2019 року судді ОАСК повернулися до Києва після відвідування Святої гори Афон. Один із них поділився неприємними для нього враженнями від поїздки з Павлом Вовком. Мовляв, всі греки та навіть росіяни, які проживають на Афоні, були за надання Томосу Православній церкві України. І через це один з суддів ледь не посварився з екскурсоводом.
  Нагадаємо, наприкінці 2018 року Верховна Рада зобов’язала “УПЦ МП” перейменуватися та вказати в назві приналежність до РПЦ. Аби парафіяни храмів знали, що ця організація пов’язана з країною-агресором. Представники проросійської церкви тоді заявили про переслідування та пішли в суд. А саме в Окружний адмінсуд Києва. Той ухвалив рішення на їхню користь.
  “Треба записуватись на благословення до Онуфрія. Раз ми добру справу зробили”, йдеться у записах розмов Павла Вовка, голови ОАСК.
  Як свідчать записи, Онуфрій погодився прийняти в себе суддів. Та для них це була не перша зустріч. “Нас до Онуфрія заводили. Він навіть 100 грам наливав, були бутербродики. Приємний дядько”, – згадує у розмові Павло Вовк.
  Завдяки Окружному адмінсуду Києва, “УПЦ МП” досі не змінила назву як того вимагає закон. Саме за це суддя Вовк поїхав отримувати благословення від Онуфрія.

  Найсвіжіше

  Популярне