Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  На Житомирщині з'явилася Алея пам’яті загиблих на Сході України жінок

  28 жовтня у Житомирі, на території обласного медичного центру вертебрології та реабілітації – навпроти Дому ветеранів, висадили 16 яблунь в пам’ять про українських жінок, які загинули на війні на сході України, повідомляє Суспільне Житомир.

  Ініціатива висадки алеї належить представницям громадської організації “Жіночий ветеранський рух”.

  “Це наша п’ята алея, – розповідає співорганізаторка заходу Юлія Кірілова. – Ми вже висадили такі алеї у Краматорську, Черкасах, Києві, Львові. Сьогодні (28 жовтня – ред.) висаджуємо алею в Житомирі. До нас звернулися представники Дому ветеранів з проханням висадити алею біля них, бо там збирається велика кількість ветеранів і сімей родин загиблих та дітей, приїжджають діти ветеранів, роблять концерти для ветеранів і їх сімей”.

  Сабіна Галицька

  Одне з дерев висаджене на честь Сабіни Галицької з села Бастова Рудня Ємільчинського району. Сабіна загинула на сході України – вона була військовослужбовицею 10 окремої штурмової бригади. В її машину влучив снаряд і вона закрила собою трьох побратимів. Їх вона врятувала, а сама загинула.
  Світлина: Суспільне Житомир

  Мама Сабіни Тетяна Галицька поклала квіти до яблуні, яку висадили в пам’ять про її доньку:

  “Вона була спокійна і скромна, – каже Тетяна про свою доньку. – Завжди намагалася когось підтримати, допомогти. Завжди думала про хлопців, які разом з нею були на війні. Відчуваю біль і гордість за те, що пам’ятають, що залишила такий слід на землі”.

  “Ми хочемо увіковічнити пам’ять наших героїнь, і коли навесні розквітатимуть ці яблуньки, дівчата будуть з небес дивитись як вони цвітуть”.

  Найсвіжіше

  Популярне