П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  У Луцьку освятили університетський храм

  20 жовтня відбулось освячення церкви Святої Софії – Премудрості Божої, що при Волинському національному університеті ім. Лесі Українки (Луцьк, вул. Потапова: між бібліотекою та лабораторним корпусом ВНУ і школою № 9).

  Світлина: пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  Чин освяти й першу Божественну літургію очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили: єпископ Херсонський і Каховський Борис, канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, настоятель протоієрей Віктор Пушко, інші священнослужителі. Молилися з ними керівники, викладачі, студенти вишу, очільники будівельних організацій, жертводавці та чимало інших вірян.
  Світлина: пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  У проповіді преосвященний Борис, зокрема, наголосив: це храм, зокрема, корпорації «тих, хто навчає, і тих, хто навчається» світських наук. Але в храмі вся «корпорація» християн – брати і сестри во Христі. Саме вони, як сказано в Біблії, це «каміння живе» нерукотворного храму – Церкви Христової. Тому важливо, щоб їхні молитви наповнювали цей новозведений храм рукотворний. Тут можна просити в Бога за перескладання того чи того життєвого іспиту, і Він завжди допоможе.
  Світлина: пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  В архіпастирському слові високопреосвященний Михаїл зазначив: нині, в умовах пандемії, маємо закриті обличчя, але відкриті вуста, що славлять Господа. А з Творцем треба говорити лицем до лиця, з відкритим серцем. Божий дім у студмістечку має стати місцем саме такої розмови.
  Ректор університету Анатолій Цьось висловив переконання, що сучасний вуз повинен мати релігійний складник, і подякував усім, хто був причетним до цієї великої справи.
  Світлина: пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  Пресслужба Волинської єпархії ПЦУ нагадує передісторію цього торжества.
  18 лютого 2001 року в університетській газеті «Луцьк молодий» надрукували редакційний матеріал «Чи буде храм у ВДУ?» У замітці, зокрема, зазначалося: «…Чи потрібна своя церква в університеті? Якої конфесії? Якого патріархату? Аудиторія, переобладнана під капличку, чи повноцінний храм?.. Хто мав би бути духовним наставником інтелектуалів?»
  Тодішній ректор Іван Олексеюк зацікавився ідеєю, виніс її на обговорення колегіальних органів ВДУ. Одначе дискусія тривала декілька років, про неї писала преса, питання не раз виносили на вчену раду тощо. Завершилася вона тим, що органи державної влади зареєстрували громаду УПЦ КП у Волинському державному університеті ім. Лесі Українки, а вчена рада, очолювана ректором Ігорем Коцаном, виділила землю в студентському містечку для будівництва храму. Його вирішили назвати так: Святої Софії – Премудрості Божої, адже в університеті навчаються насамперед «людської премудрості», а вона без Премудрості Божої призводить, як ми знаємо, до вкрай негативних наслідків.
  Світлина: пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  19 травня 2007 року, коли відзначали день університету, а також День Європи і День науки, єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив хреста на місці зведення церкви.
  Невдовзі було відкрито рахунок для збору пожертв. В університеті провели ряд благодійних заходів – віденські бали, концерти, аукціони, кошти від яких спрямували на побудову університетської церкви. Чимало охочих підтримати добру справу грошима виявилося серед працівників і студентів ВНУ, інших небайдужих. Від початкових робіт і до завершального етапу оздоблення інтер’єру активно долучилися жертводавці Сергій Мостенець і Дмитро Мельник.
  Світлина: пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  11 вересня 2013 року митрополит Михаїл освятив наріжний камінь і заклав капсулу в фундамент майбутньої церкви. У відправі взяли участь Ігор Коцан із представниками професорсько-викладацького складу і студентства.
  18 листопада 2015 року високопреосвященний Михаїл у такій же урочистій обстановці відправив чин освячення хреста для поставлення його на бані церкви.
  Світлина: пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  За оригінальним проєктом храм розмальовує член Спілки художників України Ярослав Жупанюк. Він та Олексій Назаров і Василь Бочкай – автори високомистецького іконостаса.
  Новий ректор університету Анатолій Цьось також надає великого значення духовній складовій виховного процесу, тож надіємося, що новий храм стане справжнім осереддям релігійної культури.
  Служби відбуватимуться щонеділі та щосвята, початок о 9 год. Церква буде відкрита не тільки для студентів і викладачів університету, а для всіх вірян, зокрема, які живуть у навколишніх будинках.
  Пресслужба Волинської єпархії ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне