Середа, 7 Червня, 2023
Бiльше

  «Скрєпи» дали тріщину: У Росії кліриків РПЦ звинувачують у розоренні могил фронтовиків Другої світової

  Експерти, оглядачі та релігієзнавці давно звикли до того, що Російська православна церква активно підіграє кремлівській пропаганді, в тому числі, культивує міф «великої російської перемоги» у Другій світовій війні, яку в Росії називають «Вєлікая отєчєствєнная».
  Однак в Буйському районі Костромської області відбулись події, які ставлять під сумність безумовну відданість кліриків РПЦ міфам про героїзм російських фронтовиків.
  Місцеві мешканці виявили факти розорення могил одного з цвинтарів, при цьому деякі поховання взагалі були «зрівняні з землею». Про це пише «K1NEWS.RU» з посиланням на «Новые извести».
  Жителі звинувачують у цьому клір Макарієво-Писемського жіночого монастиря РПЦ, які не вперше проводять неузгоджені перепланування зазначеного цвинтаря, котрий знаходиться на території обителі.
  Росіяни регулярно повідомляли про те, що з могил зникають огорожі, подеколи навіть пам’ятники. В тому числі, священнослужителі не гребують зачіпати могили ветеранів Другої світової війни.
  Родичі померлих не змогли самотужки добитись справедливості від кліру монастиря і звернулись до поліції. Втім, поліцейські теж зазнали фіаско – служителі церкви усіляко уникають контакту з правоохоронцями.
  Зрештою секретар Костромського єпархіального управління протоєрей Валерій Бунтєєв надав коментар з приводу скандальної ситуації. «Щодо демонтажу огорожі, то, зі слів ігумені Ніни, парканчики заважала прибиранню території цвинтаря. З огляду на відсутність зв’язку з родичами похованих, огорожі прибрали без їхнього відома», – пояснив він.
  Дивно, але місцевих мешканців коментар клірика не задовільнив. Натомість, родичі похованих на цвинтарі людей подали заяву до прокуратури та слідчого комітету Костромської області. Окрім цього, відповідне звернення надіслано і на адресу Священного Синоду Російської православної церкви.
  Чому у жіночому монастирі вирішили знехтувати пам’яттю фронтовиків, міф про велику перемогу яких дуетом з Кремлем оспівує священноначаліє РПЦ, лишається, на разі, питанням без відповіді.

  Найсвіжіше

  Популярне