Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  Україна наполягатиме на санкціях проти причетних до тиску на ПЦУ в Криму – Резніков

  Україна наполягатиме на запровадженні міжнародних санкцій щодо осіб, які причетні до переслідування Православної церкви України в Криму.
  Про це сказав міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час зустрічі з митрополитом Кримської єпархії ПЦУ Климентом, повідомляє Радіо Свобода
  «Росія незаконно привласнила та розпоряджається майном кримської громади ПЦУ в окупованому нею українському Криму, продовжує безсоромно порушувати норми міжнародного права. Такі дії не можуть залишатися безкарними. Крім національних санкцій, Україна ставитиме питання посилення санкцій проти осіб, причетних до переслідувань ПЦУ на території тимчасово окупованого Криму у співпраці з міжнародними партнерами», – наголосив Резніков.
  За інформацією міністерства, на зустрічі підіймалися питання перетину КПВВ священниками православної місії, які відвідують заарештованих українців у Криму, в умовах часових обмежень, пов’язаних із карантином. Також обговорювалася можливість створення недержавного фонду з підтримки та впровадження культурно-гуманітарних проєктів у Криму.
  Раніше Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.
  Підконтрольний Росії Євпаторійський міський суд зобов’язав Православну церкву України знести храм у Євпаторії. Сторона захисту мала намір подати заяву про перегляд рішення суду. Архієпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські судові пристави вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.
  Представництво президента України в АР Крим, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), український омбудсмен Людмила Денісова засудили рішення російського суду в Євпаторії.

  Найсвіжіше

  Популярне