Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Ми повинні донести до міжнародних партнерів, що відбувається з тиском на ПЦУ в Криму – Джапарова

  В ефірі «Радіо Свободи» топ-чиновниця Міністерства закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про інструменти, які мають допомогти зберегти Православну церкву України у Криму.
  Про це пише «Гордон» з посиланням на радіостанцію.
  Еміне Айяровна зазначила, що найпершою метою є донести до міжнародних партнерів України інформацію про тиск на церкву. За її словами, з ПЦУ досягнуто домовленість по деяких заходах у рамках міжнародних організацій.
  «Це інструмент публічності. Він, можливо, скептикам видасться неефективним, але на сьогодні, я вважаю, є одним із головних. І ми домовилися із Климентом (архієпископом Сімферопольським і Кримським Православної церкви України) про певні практичні кроки, як ми будемо рухатися», – сказала Джапарова.
  Нагадаємо, що в липні поточного року архієпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту в день 20-річчя його архієрейської хіротонії російські окупанти вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.
  Після цього, за сприяння Еміне Джапарової, Православна церква України приєдналась до ініційованої міністром закордонних справ України Платформи міжнародної дії зі звільнення Росією українських політв’язнів.
  9 серпня 2020 року, архієпископа Климента (Куща) було возведено в сан митрополита.

  Найсвіжіше

  Популярне