Четвер, 14 Жовтня, 2021
Бiльше

  РФ використовує РПЦ для тиску на Українську державу, – Голова зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк

  Голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк назвав головні загрози для Української держави. За його словами «Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї “русской православной церкви”» і блокування становлення і визнання ПЦУ.
  «Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як “жорстку” (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як “м’яку” силу (вплив на уми вірян). На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них, – пише Кондратюк на ZN.
  Він зауважив, що ще один спецпроєкт Кремля — це спроби створення й легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями. Йдеться про активізацію діяльності проросійських «козацьких» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку. Такі випадки фіксувалися, зокрема, у Київській, Вінницькій, Запорізькій областях.
  «Російський політичний режим, застосовуючи багатовимірність гібридних форм і методів, намагається досягти переваг у військовій, політичній, економічній, інформаційній та кібербезпековій сферах, збурює суспільні конфлікти на ґрунті мови та релігії», – констатує голова СЗР України.
  Основним елементом розхитування зсередини українського суспільства, на думку генерал-лейтенанта, є маніпулювання протестними настроями, побудоване, у тому числі, на патріотичних почуттях. Для цього спецслужби РФ активно використовують мовне й релігійне питання, проблематику «зовнішнього управління України», у т.ч. за рахунок залежності від МВФ та інших західних установ і урядів. «Ресурсів на це, і фінансових, і людських, Кремль не шкодує».
  Нагадаємо, раніше ми писали навіщо УПЦ МП “кришує” парамілітарні структури.

  Найсвіжіше

  Популярне