Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Литва винесла на саміт ЄС питання переписування історії Росією

  Литва винесла на обговорення саміту ЄС, який розпочався у п’ятницю, 17 липня, питання «спроб Росії переписати історію». Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа, прибувши на зустріч глав держав і урядів країн Євросоюзу в Брюсселі.
  На прохання Литви у порядку денному саміту з’явилася категорія «Інше», в рамках якої й обговорять тему переписування історії, повідомляє DW.
  «Останнім часом ми бачимо спроби Росії переписати історію та приховати історичні факти (…) Я хочу порушити це питання та спробувати пояснити моїм колегам, що це стає систематичною політикою стосовно історичних фактів», – заявив Науседа. Він вважає, що Євросоюз має відреагувати і перейти до проактивної політики, «аби пояснити нашим російським партнерам, що ми не будемо терпіти такі спроби». «Ми повинні дуже чітко сказати, що така політика вплине на відносини ЄС і Росії», – зазначив Гітанас Науседа.
  Президент Литви нагадав, що не лише Литва, але й усі країни Балтії, а також Польща сильно постраждали під час Другої світової війни. «Наше завдання – нагадати про ці велетенські страждання, які Друга світова війна принесла нашим країнам і державам. Ми не можемо дозволити цій історії повторитися знову», – додав він.
  Як відомо, за останній час між Росією та країнами Балтії та Польщею виникло кілька суперечок щодо історії.
  Нагадаємо, Литва заборонила трансляцію п’ятьох російських телеканалів Russia Today. Також Міністр оборони Естонії назвав Росію потенційним ворогом.

  Найсвіжіше

  Популярне