Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  ПЦУ пояснила чи справді «нехрещеним людям – не можна до храму»

  Православна церква України пояснила чи насправді «нехрещеним людям — не можна до храму», зазначивши — «двері храму відкриті для всіх».
  «Неправдивим є твердження, що нехрещеним людям не можна відвідувати храми. Найперше — з тієї причини, що кожен із нас, нині охрещених, колись заходив до храму нехрещеним. До того ж, Церква вважає, що відвідування храмів нехрещеними людьми йде їм лише на користь і дає унікальний шанс почути Слово Боже, переосмислити своє життя, віднайти його сенс, отримати стимул для змін, оновлення, духовне зцілення та допомогу», — зазначили у ПЦУ.
  Православна церква України також зазначила: «Єдине, що необхідно нехрещеним людям — це мати бажання відвідати храм і подолати власні надумані страхи зробити в храмі щось „неправильне“, прийти „невчасно“ чи „образити“ своєю присутністю віруючих. Щодо правил поводження у храмі, то, найперше, треба поважати святиню, до якої ви завітали, і людей, які там перебувають. Адже храм — це особливе місце спілкування з Богом, тож там не варто кричати, бігати, штовхатися чи заважати іншим».
  «Нехрещена людина не може брати участь у богослужіннях, зокрема сповідатися і причащатися. Але слухати Євангеліє, проповіді священників, милуватися святинями, навіть прикладатися до них (за виключенням часу карантинних обмежень), читати молитви, ставити свічки не заборонено. Щодо зовнішнього вигляду — все в межах пристойності. Нагадаємо, що ніхто не сваритиме жінок за непокриту голову, якщо вони не мають із собою хустини. Кожного слід приймати з любов’ю, як вчив нас Господь Ісус Христос. Повірте, справжній християнин виявить правдивість своєї віри, коли потурбується про нехрещену людину, яка зайшла в храм, а не осудить її чи прожене з Дому Господнього», — підсумували в церкві.
  Нагадаємо, раніше капелан ПЦУ освятив автомобільну техніку нацгвардійців. Також митрополит ПЦУ висловився про «томосну справу» ДБР, а предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній нагородив «кіборга» Олега Кузьміних орденом архістратига Михаїла.

  Найсвіжіше

  Популярне