Неділя, 28 Травня, 2023
Бiльше

  Третина українців шкодує про розпад СРСР – опитування

  Третина українців – 33,5% – шкодує про розпад СРСР, проте 50% не мають ностальгії за ним. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології від 24-31 травня, яке відбулося в усіх регіонах України крім анексованого Криму та непідконтрольних владі районах Донбасу.
  Похибка опитування коливається у межах 1,4-2,2%, передає «Бі-Бі-Сі Україна».
  35% опитаних заявили, що перебування у складі СРСР принесло Україні більше користі, ніж шкоди, 28% вважають навпаки.
  У південних, східних регіонах та на Донбасі переважають мешканці, які шкодують про розпад СРСР – 41-49% в залежності від регіону. У західних регіонах про це шкодують 15% опитаних, центральних – 32%.
  У 2013 році в аналогічному опитуванні 48% опитаних українців заявили про користь від перебування у СРСР, 18% – про шкоду.
  Серед прихильників відомих політиків найбільше шкодують про розпад СРСР прибічники Юрія Бойка – понад 81%. Багато совєтських патріотів також серед виборців Олега Ляшка – 44,5%, а також Юлії Тимошенко – 39,3%.

  Серед виборців Володимира Зеленського – майже 53% не шкодують про розпад СРСР, але 28% шкодують. Серед виборців Петра Порошенка фанатів СРСР лише 3,8%.
  Схожі цифри демонструє опитування прихильників певних політичних партій, які очолюють або асоціюються з цими лідерами: 83% совєтських патріотів серед прихильників ОПЗЖ, 40% – «Радикальної партії», 33% – «Батьківщини», 28% – «Слуги народу», 21% – партії «Сила і честь» Ігоря Смешка, 17% – серед прихильників «Голосу» та 2% – «Європейській солідарності».
  Прихильників СРСР найменше серед молоді. Серед українців віком до 30 років шкодують про розпад СРСР 14%, натомість серед людей похилого віку старше 70 років – 50%.
  На симпатіях позначається соціальний та освітній чинники. 56% найбідніших українців виявилися симпатиками СРСР, а серед найзаможніших опитаних таких лише 17%. Також чим вищий рівень освіти, тим менше симпатій до СРСР

  Найсвіжіше

  Популярне