Субота, 10 Квітня, 2021
Бiльше

  РПЦ – російська приватна військова компанія в рясах

  Те, що РПЦ є не стільки релігійною організацію, скільки філією ФСБ, говорилося вже неодноразово і тільки сліпоглухонімих дивує ця теза. У свою чергу, ставлення до РПЦ як до структури, що виконує функції приватної військової компанії (ПВК), особисто у мене, виробляється саме зараз.
  Про це пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передає “sprotyv.info”.
  Багато в чому завдяки вже неприхованого втручання даної організації у внутрішні справи інших країн, в кращих традиціях приватних військових компаній.
  Коваленко звертає увагу на опубліковане в російських ЗМІ інтерв’ю російських силовиків (ГРУ) і, так званих, священнослужителів, щодо участі російських “батюшок” в операції по окупації півострова Крим.
  Так, стало відомо, що Міністерство оборони РФ, в ході окупації Криму спеціально запрошувало священиків РПЦ з материкової території РФ, в основному з Санкт-Петербурга і Підмосков’я, для надання морально-психологічного тиску на заблокованих українських військових у військових частинах, а так само поширення потрібних наративів серед населення.
  Зокрема, спеціально для цього був викликаний з Санкт-Петербурга отець Димитрій (в миру – Василенков), заступник голови відділу по взаємодії зі збройними силами та правоохоронними установами Санкт-Петербурзької єпархії, який зараз називає окупацію Криму – “божественним втручанням”.
  Факт активного застосування священнослужителів РПЦ з Росії зазначив і архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент (Кущ), який звернув увагу і на те, що свиту російським священикам забезпечували так звані “козаки” з Краснодарського краю.
  Власне, класична схема, що набуває все більше доказів і про яку в голос говорять вже і в самій Росії. Те, що священики РПЦ є невід’ємною частиною гібридних операцій РФ, довів не тільки Крим або Донбас, де російські священики забезпечували не тільки пропагандистську обробку населення і надавали свої церкви для зберігання боєприпасів і приховування проросійських терористів, а й коректували наведення російської артилерії.
  Практично у всіх регіонах, де присутній геополітичний – недоімперский інтерес Кремля, РПЦ бере участь в дестабілізації суспільно-громадського, політичного та духовного життя країни. Причому, на одному рівні разом з російськими силовими структурами, зокрема – ГРУ.
  Яскравий тому приклад останніх днів – Чорногорія. Країна, яка відразу після виходу на шлях в боротьбі за автокефалію своєї церкви, відразу ж стала зосередженням уваги агентів ГРУ РФ і РПЦ. У прикордонні з Чорногорією райони Сербії тут же відправилися разом зі співробітниками ГРУ і найманці в рясах, а одного з таких, митрополита РПЦвУ Онуфрія, відправили безпосередньо дестабілізувати Подгорицу.
  Крим, Донбас, Сирія, Балкани… РПЦ грає важливу роль практично у всіх зовнішньополітичних реваншистських планах Кремля. По більшій мірі так стається, бо так само як і ГРУ і ФСБ, дана структура являє собою силовий блок особливого призначення, з такими ж самими підрозділами, як у ФСБ – ПВК «Вагнер» і МО РФ ПВК “Патріот”, які виконують місії з релігійним забарвленням.
  Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко

  Найсвіжіше

  Популярне