Неділя, 24 Вересня, 2023
Бiльше

  У РПЦ хочуть зняти анафему з Філарета, – блогер

  На соборі РПЦ, який планують до дня народження патріарха РПЦ патріарха Кіріла (Гундяєва), Російська церква думає і собі «зняти анахтему» з владики Філарета (Денисенка).

  Таке припущення висловив блогер Леонтій Носенко у своєму Facebook.

  Він зауважив що апеляцію Філарета з проханням зняти анафему було відвезено до Москви, ще до надання Томосу ПЦУ. «Москві буде приємно „перевідкликати“ анафему вже після рішення Константинополя, який відповідно до свого права розглядати апеляції на документи всіх Помісних Церков, уневажнив московське відлучення єпископа Філарета ще 2018 року. Ну зніме і собі Москва анафему. І що далі?», — каже він.

  «Зараз Філарет активно фрондує проти ним же створеної ПЦУ, висунувши ідею „переотримання“ автокефалії для України. Але вже не з боку Константинополя, а з рук Москви. Як того він і добивався ще 1991 року, зібравши підписи усіх підопічних єпископів Українського Екзархату РПЦ, в тому числі й нині сущого Онуфрія Березовського», — додає блогер.

  «Не вийшло тоді — тим більше не вийде зараз. Хіба посміються. Але вивіску „УПЦ КП“ Філарет нібито зберіг. І тому на час переговорів про об’єднання вивіски „УПЦ КП“ з московськими єпархіями в Україні, двічі реабілітованому єпископу Філарету дадуть місце… в ієрархії самої РПЦ!»

  Блогер також припустив що на похорони Філарета приїде Путін, якщо той перейде в РПЦ і що його поховають у Троїце-Сергієвій лаврі. За його словами, такі дії почесного патріарха можуть привнести відчутний «присмак трешу», але місце ПЦУ в Диптиху непорушне.

  «Шкода, що людина, день народження якої минулого року святкували на державному рівні, тепер навіть не потрапила до інформаційного порядку денного — 91 рік легендарному уродженцю Донбасу Філарету Денисенку ніхто не помітив. Його рідне село знову під окупацією — як і 30 років тому. А місце в підручниках історії України, зарезервоване для нього давно й на цілий розділ, стрімко тьмяніє й набува рис карикатури», — сказав Георгій Носенко.

  «Хоч, повторюся, сама ідея отримати автокефалію від Московської патріярхії, втілена у відомому листі єпископів Українського Екзархату до собору РПЦ 1991 року, мала б вказати на ключову помилку тодішнього митрополита Київського Філарета. Автокефалію Помісним Церквам надає тільки і тільки Архієпископ Константинополя — Нового Рима. Вселенський патріарх. І ніколи — Москва».

  Найсвіжіше

  Популярне