Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  “Потоп” відмов на запрошення Єрусалимського патріарха щодо собору в Аммані

  В Йорданію (Амман) На Всеправославну нараду не приїдуть глави Константинопольської, Елладської, Олександрійської, Албанської, Кіпрської та Польської Церков.

  Про це повідомляє Orthodox Times.

  Одна православна церква за іншою негативно реагує на запрошення Єрусалимського патріарха на «братнє зібрання любові» в Йорданії , тим самим посилаючи сильний сигнал і Єрусалиму, і Москві.

  Після листа Вселенського патріарха, який заявив, що він не підтримує неканонічну ініціативу Єрусалимського патріарха, архієпископи АфінКіпру, Албанії та Польщі повідомили патріарха Феофіла, що вони не мають наміру брати участь у синаксисі.

  Патріарх Олександрійський заявив, що не братиме участі в такому зібранні, поки Тбілісі, Софія та Бухарест також не заявили про свій намір брати участь.

  Москва і її сателіти

  Окрім Єрусалимського патріарха, який має головувати на соборі, та безпосередньо Патріарха Російського Кіріла, єдиними, хто висловив бажання брати участь у цій нараді, є небагато предстоятелів, які є союзниками Російської церкви та політики Російської Федерації.

  Антіохійський патріарх, як очікується, буде єдиним з глав древніх патріархатів, який міг прийняти запрошення.

  Архиєпископ Растислав з Чеських земель та Словаччини також висловився за. Однак для тих, хто добре знає це питання, його участь не слід сприймати як належну через серйозні проблеми в його Церкві.

  Поки його позиція змусила багатьох повірити, що Патріарх Сербії також погодиться брати участь у Йорданській синаксисі. Зрештою, один із його найближчих соратників, митрополит Бакський Іриней публічно підтримав собор в Аммані.

  Голос із Польщі

  Найбільшим сюрпризом поки що стала позиція архієпископа Польського, участь якого була однозначною, як думали деякі. В листі предстоятель Польської Церкви митрополит Сава нагадав патріарху Феофілу ІІІ, що такі питання були вирішені Всеправославним собором, який скликав Вселенський патріарх у 1998 році для боротьби з болгарським розколом.

  Як повідомляють у Orthodox Times, відповідно до запрошення патріарха Єрусалиму, “братнє зібрання любові” відбудеться наприкінці лютого в Йорданії. Відмова більшості приматів відвідати подію, або навіть послати свого представника, залишає мало місця для маневру Єрусалимського патріарха, незважаючи на те, що Волоколамський митрополит сподівається «… що ця зустріч відбудеться, навіть якщо всі предстоятелі не приймуть участь».

  Єрусалимський патріархат продовжує мовчати. Архієпископ міста Константіни Арістарх заявив, що у нього немає дозволу від Патріарха робити заяви чи коментарі, і посилався на те, що було опубліковано на офіційному веб-сайті Патріархату.

  Відсутність підготовки до подібного саміту – ще один доказ того, що він буде скасований.

   

  Найсвіжіше

  Популярне