П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  “Ніяке воно не католицьке”: Релігієзнавець розвіяла стереотипи щодо Різдва 25 грудня

  Експерт зазначила, що материнський для Православної церкви України Константинопольський патріархат святкує Різдво 25 грудня. 

  В Україні роками насаджувався стереотип про те, що Різдво Христове 25 грудня святкують тільки католики, хоча григоріанського календаря дотримується більшість православних церков світу.

  Про це розповіла релігієзнавець Віта Титаренко, передає УНІАН.

  «Стереотип насаджувався роками і десятиліттями, що 25 грудня — це католицьке Різдво. Ніяке воно не католицьке. Які церкви залишилися на юліанському календарі і святкують 7 січня? Українська церква Московського патріархату, Українська греко-католицька церква, Російська православна церква, Грузинська церква, Єрусалимська церква, афонські ченці», — розповіла експерт.

  Титаренко каже, що останні 11 православних церков, зокрема материнський для Православної церкви України Константинопольський патріархат, святкують 25 грудня.

  «Ми маємо тяжіння до Російської православної церкви, стереотипи про „католицьке“ Різдво. Це те, що ми повинні подолати, як ми подолали непростий шлях до отримання автокефалії», — вважає вона. «Для вірян логічніше, що спочатку Різдво, а потім має бути Новий рік. Я вже чула народні жарти, що у нас Старий новий рік і Старе нове Різдво. За логікою ми могли б свята уніфікувати. Країна живе за григоріанським календарем, а тут — юліанський», — додала релігієзнавиць.

  Найсвіжіше

  Популярне