Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Митрополит ПЦУ: Європа хай сприймає нас такими, якими ми є — зі своїми традиціями і святкуваннями

  22 грудня 2019 р. частина моєї проповіді була присвячена святкуванню Різдва 7 січня чи 25 грудня. Зазвичай виходжу з Собору, всіх благословляючи. Відчув — люди не хочуть переходити. Мало того, дуже стурбовані! Хвилюються!

  І у мене всередині весь час боротьба, я проти того також, проти нової дати Різдва і відчуваю, що ми поділимо Україну ще по календарю. Це буде катастрофа! Віруючий народ, справді церковний, проти! І я з ним! Це моя відповідь, і тверда, тим, хто хотів би мене запитати про календар!

  Я не хотів би вдаватися в історичне минуле і особливо в другу половину XVI ст. і в те, що коїлося тоді в Україні у зв’язку із запровадженням нового календаря. Минеться Різдво і прийде Пасха і нова тема почнеться мусолитись! Повірте, церковне життя, життя справжнього християнина, не вимірюється тільки застіллями і що їсти на Різдво, чи Новий Рік! Хто постив — поститиме, хто не постив, то то зайві балачки.

  А ось про Європу і Москву серйозно. І тому кажу — Європа хай сприймає нас такими, якими ми є — зі своїми традиціями і святкуваннями, нехай, у себе відсвяткувавши 25 грудня, до нас їдуть туристами на Різдво 7 січня, а Москва, якщо ми перейдемо на святкування 25 грудня, зробить все через свої впливи, особливо на Сході України, щоб нас ще більше розділити! Коли в Україні війна на всіх рівнях — політичному та релігійному, то Москва тільки з цього скористає… сто раз відміряй, а потім відріж. Це не на часі!

  P. S. 1 Я живу і служу у Львові і ніхто мені не завадить піти і привітати 25 грудня католиків з Різдвом Христовим, рівно ж як і вони прийдуть привітати 7 січня православних.

  Р. S. 2 Браття, особливо отці, якщо ми хочемо нововведень та ще й календарних, то давайте спочатку об‘єднаємо усіх православних в Україні і тоді візьмемося за справу. Допоки ми ще розділені — я волаю! Це небезпечно! Перш за все небезпечно для майбутньої єдності!

  Митрополит Димитрій Рудюк, Львівсько-Сокальська єпархія ПЦУ.

  Тим часом, 64% українців виступають проти ідеї перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. 25% — підтримують таку ініціативу. Ще 7% зазначили, що їм байдуже, коли в Україні святкуватимуть Різдво, 4% — не змогли відповісти.

  Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» протягом 5-8 грудня 2019 року.

  Найсвіжіше

  Популярне