Неділя, 3 Грудня, 2023
Бiльше

  Союзники Путіна заговорили про сотні мільйонів переслідуваних християн

  245 мільйонів християн зазнають переслідувань по цілому світу. Таку цифру було озвучено на ІІ міжнародній конференції про переслідування християн у сучасному світі, яка відбулась у Будапешті.

  «Для зустрічі тут маємо 245 мільйонів причин, бо стільки християн переслідують по всьому світу щодня», – сказав відкриваючи зустріч Трістан Азбей, державний секретар Угорщини у справах переслідуваних християн.  Прем’єр-міністр Орбан, давній союзник президента Росії Владіміра Путіна, зазначив, що – за статистикою – християни складають 80% людей, яких переслідують у світі за віру, і критикував той факт, що Європа досі «мовчить» з цього приводу.

  За даними угорських ЗМІ, глава уряду також зазначив, що переслідування християн в Африці та на Близькому Сході не можна відокремити від ситуації в Європі. Він ще раз застеріг, що Угорщина стоїть перед «вторгненням мусульманських мігрантів» і повинна захищатися від цього. Також є право захищати християнську культуру, наголосив доповідач, що в переслідуванні християн не йдеться тільки про напади на окремих людей чи спільноти, але «внаслідок таврування, приниження та переслідування атакують нашу культуру».

  Водночас Орбан вказав на кампанію «Hungary Helps» («Угорщина допомагає»), яка триває понад рік, відповідно до якої уряд підтримує християн в Іраку та Сирії. На ці проекти допомоги витратили близько 40 мільйонів доларів. Таким чином, Угорщина надає переслідуваним християнам необхідні їм засоби, наприклад, будинки, лікарні чи школи. «А вони дають нам те, чого Європа сьогодні найбільше потребує: християнську віру, любов і витривалість», – сказав глава уряду. На його думку, наш континент може бути врятований лише тоді, коли він «повернеться до джерела своїх справжніх цінностей, а отже, до своєї християнської ідентичності».

  Сирійський патріарх Мар Ігнатій Єфрем II Карім висловив у Будапешті сподівання, що «багато не чули наших криків». Він зазначив, що тільки декілька керівників вжили заходів, щоб зробити щось проти загроз для присутності християн на його батьківщині.

  Учасниками та доповідачами конференції є серед інших ассирійський патріарх Сходу Мар Геваргіс III Сліва, сиро-католицький Архиєпископ Багдаду Ефрем Юсиф Мансур Абба, халдейський Архиєпископ Мосула Наджіб Міхаель Мусса та генеральний секретар Євангелічного Синоду Сирії та Лівану Йосиф Кассаб. З Африки серед інших виступлять на конференції ефіопський патріарх Абуна Матіас та католицький єпископ Сокото в Нігерії – Метью Хассан Куках. Про свій приїзд повідомив також голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Іларіон (Алфеєв) та багаторічний заступник секретаря у справах відносин із країнами Державного секретаріату Апостольської Столиці Архиєпископ Антуан Каміллері, нещодавно призначений Папою Франциском Апостольським нунцієм в Ефіопії та Джибуті, спеціальним представником Апостольської Столиці при Африканському союзі та апостольським делегатом у Сомалі, інформує wiara.pl.

  Найсвіжіше

  Популярне