Середа, 29 Листопада, 2023
Бiльше

  Хто стоїть за Філаретом: З’явилася версія про спецоперацію ФСБ

  За спробами почесного патріарха Православної церкви України Філарета відновити діяльність Київського патріархату можуть стояти спецслужби Росії.

  Таку версію озвучив релігієзнавець Дмитро Горєвой. Він звернув увагу на те, що останні дії Філарета підтримують винятково ті єпископи, які проживають на території РФ.

  «Ми розуміємо, що Київський патріархат – особливо після Томосу, та й після 2014 року – без дозволу російської влади і ФСБ функціонувати в РФ не може. А саме єпископи з Росії радять Філарету робити ті чи інші кроки. Аргументуючи тим, що його образили, обділили увагою, що йому потрібно отримати те, що він заслужив», – зазначив Горєвой.

  На його думку, вони вміло грають на амбіціях Філарета.

  «Формально вони жодних рішень не ухвалюють, не артикулюють тих чи інших ідей. Вони все роблять через нього. На мій погляд, це схоже на дуже грамотно сплановану спецоперацію», – наголосив експерт.

  Горєвой уточнив, що зв’язки Філарета з російськими єпископами – вже встановлений факт.

  «14 травня цього року, коли Філарет скликав усіх єпископів, щоб оцінити рівень своєї підтримки, його приїхали підтримати тільки єпископи з Російської Федерації. І один єпископ із окупованого Криму, який потім зазначив, що він не підтримує дії Філарета, а просто приїхав привітати його зі святом», – розповів він.

  За словами релігієзнавця, один із російських єпископів цілком може бути «чи то автором, чи то ідеологом» тих заяв, які потім робить почесний патріарх.

  «Саме від нього ми чуємо, що Філарета образили, що з ним вчинили якось неправильно, що його обділили увагою, що він заслуговує більшого і кращого», – пояснив Горєвой.

  Зауважимо, що подібні затяті заяви «на захист» Філарета робив, зокрема, митрополит Іоасаф (Шибаєв), який управляє єпархією на території Білгородської, Курської та Брянської областей РФ.

  Найсвіжіше

  Популярне