Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Патріарх РПЦ обдурив Митрополита Онуфрія, пообіцявши неможливість Томосу, – владика Олександр (Драбинко)

  Патріарх РПЦ Кіріл обдурив Предстоятеля РПЦвУ Онуфрія, пообіцявши, що Москва ніколи не допустить надання Томосу Українській Церкві. Митрополит Онуфрій повірив Патріарху і загальмував рух за автокефалію в середовищі УПЦ МП.

  Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на митрополита ПЦУ Олександра (Драбинка).

  «На адресу Патріарха Кіріла я б ще додав, що він обдурив і Митрополита Онуфрія, пообіцявши неможливість Томосу, переконавши в його нереальності завдяки дипломатичним важелям впливу РФ. У серпні 2018 року, з огляду на неминучість автокефалії, я просив Блаженнішого Онуфрія зібрати Архиєрейський Собор УПЦ, запитати вільну думку єпископату і Собором УПЦ проголосити автокефалію, попросивши її визнання і обдарування одночасно і від Константинополя, і від Москви», – зазначив єрарх ПЦУ.

  За його словами, такого сценарію очікувала більшість архиєреїв і священників УПЦ МП.

  «Відповідь була така: мені в Москві сказали, ніякого Томосу і ніякої автокефалії не допустять», – згадує митрополит.

  «Є Томос. Є Автокефалія. Є визнання. Але є і обдурені, і вороже, і безпідставно, на догоду політичним і особистим інтересам, налаштовані брат проти брата православні віруючі України. Відповідальність лежить саме на Патріарху Кірілі. Митрополит Онуфрій – втілення смиренності. Але смиренність і слухняність – це особиста якість у справі індивідуального спасіння, а не безвідповідальність керівника по відношенню до тих, хто довірився тобі», – додав митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко).

  Найсвіжіше

  Популярне