Понеділок, 15 Квітня, 2024
Бiльше

  Нові російські фейки: Бандерівці ненавидять Крим із заздрощів

  Кримська правозахисна група повідомила про те, що сайти у тимчасово окупованому Криму та в Росії розпалюють ненависть до українців і кримських татар, називаючи жителів Львівської області «бандерівцями», які «готові приєднатися до РФ у будь-який момент, якщо дати їм таку можливість».

  Як зазначається на сайті Кримської правозахисної групи, така інформація вперше з’явилася на пропагандистському ресурсі «Вести Крим» під заголовком «Бандеровские регионы Украины ненавидят Крым из-за большой зависти». Цю публікацію передрукували щонайменше 10 різних онлайн ЗМІ, повідомляє «Детектор Медіа».

  Весь матеріал побудований на вигадках невідомого «експерта», посилаючись на якого видання пише, що «даже бандеровский регион Украины – Львовщина, в том случае, если бы ей дали возможность отделиться, перекрасилась бы и вошла в состав России».

  «Понимаете, там бы и население Львовской области, если бы им представилась такая счастливая возможность, откочевала бы в Россию с чувством глубокого удовлетворения, и послезавтра бы забыло, что они бандеровцы», — стверджує «експерт».

  Також, за даними правозахисної групи, у серпні на одному з пропагандистських сайтів з’явилася публікація під назвою «Недобитые бандеровцы: роковая ошибка Сталина и Берии?», в якій без фактів і джерел стверджується про «небезпеку українських націоналістів», до яких належать «всі жителі західних областей» України.

  У першій частині статті автор розповідає, як на початку минулого століття українці «красуясь друг перед другом в «вышиванках», взялись за оружие». Розповідаючи про переслідування українців радянською владою після Другої світової війни, автор називає українців «бандеровской нечистю» і стверджує, що до них невиправдано застосували милосердя. При цьому в статті також міститься форми розпалювання ненависті до кримських татар і чеченців.

  Впродовж кількох днів цю публікацію без змін передрукували щонайменше 45 сайтів. На сайті Кримської правозахисної групи наведений перелік цих сайтів.

  Більшість із них знаходиться в російському доменному просторі. Зазначається, що стаття опублікована навіть на сайтах, які займаються продажем різної продукції, пишуть про молодіжну моду або здоров’я.

  Раніше повідомлялося про те, що окупаційна влада Криму поширює фейки про наплив українських туристів, кількість яких насправді з кожним роком стає меншою. Більше того, росіяни використовують пропагандистські міфи про «фашистів в Україні» навіть як аргумент у Європейському суді.

  Найсвіжіше

  Популярне