В Києві дерусифікували ще 11 вулиць

У Києві у четвер, 11 листопада, перейменували ще 11 вулиць, які були пов’язані з Росією та радянським минулим української столиці.

Про це повідомили в КМДА.

Депутати Київради 11 листопада на своєму засіданні перейменували 11 вулиць. Їх назви були пов’язані з Росією та Радянським союзом:

  • вулиця Біломорська – вулиця Катерини Гандзюк;
  • вулиця Магнітогорська – вулиця Якова Гніздовського;
  • вулиця Ломоносова – вулиця Юлії Здановської;
  • вулиця Північно-Сирецька – вулиця Віктора Некрасова;
  • бульвар Праці – бульвар Івана Котляревського;
  • вулиця Генерала Карбишева – вулиця Ірини Бекешкіної;
  • вулиця Челябінська – вулиця Пантелеймона Куліша;
  • вулиця Миколи Гастелло  вулиця Бусовогірська;
  • вулиця Маміна-Сибіряка – вулиця Вічова
  • вулиця Валі Котика – вулиця Віденська;
  • вулиця Іжевська – вулиця Іжкарська.

Загалом у Києві вже перейменовано 204 об’єктів. Цей процес триває.

Перейменування у Києві після нападу Росії 

В Україні, зокрема і в Києві, після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави почався новий етап перейменування вулиць та інших топонімів.

У черні в Київській міській раді зареєстровано проєкт рішення про перейменування 5 станцій столичного метрополітену, назви яких у той чи інший спосіб пов’язані з РФ або її державами-сателітами.

У липні в Києві перейменували театр Лесі Українки. Тепер його назва Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки. З назви вилучили слова “російської драми” Мінкульт затвердив своїм наказом ще у червні.

У вересні депутати Київради проголосували за перейменування понад сотні вулиць, назви яких пов’язані з Росією.

Найсвіжіше

Популярне