Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  У селі на Рівненщині люди вдруге викинули ікони на смітник. Що про це кажуть священники

  Житель села на Рівненщині двічі знаходив ікони на смітнику. Вперше це сталося влітку 2023 року, а нещодавно ситуація повторилася. Настоятель Свято-Різдво-Богородичного храму в Мізочі Олександр Карп’юк пояснив, що викидати образи — гріх.

  Він розповів Суспільному, що робити людям зі старими іконами.

  Благочинний церков Здолбунівського району Василь Начев зауважив:

  “Я по своїх справах їхав з Дерманського монастиря і по дорозі побачив Миколин автомобіль. Запитав чи все гаразд. І він мені показав ікони, які знайшов на смітнику. Ікони він знаходить там уже вдруге. Перший раз — влітку торік. Ті, які знайшов, він віддав у храм в Мізочі”.

  Настоятель храму Олександр Карп’юк зазначив:

  “Ікони нещодавно принесли. Неочікувано було, не думали, що це може повторитися. Ми маємо дати їм належний вигляд, наскільки це можливо. Якщо людина знаходить або має вдома ікони, які, на її думку, вже не потрібні, то в першу чергу повинна запитати священника як їй вчинити. ”

  Він також додав:

  “Влітку минулого року ікони потрапили до нашого храму. Їм надали належний вигляд, тому що вони були занедбані. Ми прикріпили їх на стіні. Я думаю, це ікони середини минулого століття, десь 60-70 роки.

  Колись такі ікони були, люди підпільно робили. За це могли й покарати. Тоді люди вкладали в це душу, а тепер, не розуміючи того, викидають. Церква осуджує, це — гріх і треба каятись. Але Бог милосердний і поки живемо — все можна виправити”.

  Найсвіжіше

  Популярне