Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  На Вінниччині активно обговорюють перенесення Різдвяного богослужіння на 25 грудня

  Релігійні громади Православної Церкви України у Вінницькій області обговорюють можливість перенесення Різдва на 25 грудня

  «На Вінниччині це питання обговорювалося на рівні територіальних управлінь за участю благочинних церковних округів. Єпархіальні архієреї не заперечували щоб, як виняток, цього року 25 грудня здійснити відступ від посту. Парафії за бажанням можуть відзначати Різдво 25 грудня. Важливою умовою такого перенесення є знаходження консенсусу між громадами та настоятелями парафій», – зазначив Начальник управління в справах національностей та релігій Вінницької ОВА Ігор Салецький.

  У секретаріаті архиєпископа Вінницького і Тульчинського Михаїла повідомляють про проведення консультацій щодо Різдвяного богослужіння. Обговорення та голосування відбувається на загальних зборах у кожній окремій релігійні громаді. Процес щодо визначення буде йти до кінця листопада, до середини грудня мають бути ухвалені відповідні рішення, передає «Моя Вінниця».

  «Процес триває, поки що офіційних запитів від громад Вінницько-Тульчинської єпархії ПЦУ не було. Згідно рішення Синоду громада повинна більшістю голосів визначитися щодо Різдва 25 грудня та погодити з настоятелем. 25 грудня дозволяється відслужити службу Різдва Христового, але сьомого січня також повинні служити, тому що піст, який передує Різдву не переносили. Для того щоб повноцінно підготуватися до Різдва треба було б починати піст раніше. Але насправді це питання не лише Різдва, а усього календаря, тому процес може бути довготривалий. Можливий перехід на Новоюліанський календар – це для загального блага усієї церкви і всього православного світу», – зазначають у секретаріаті Вінницько-Тульчинської єпархії.

  Якщо Україна повністю перейде на богослужіння за Новоюліанським календарем, то зміняться і дати решти свят, зокрема:
  – Миколая святкуватимуть 6 грудня;
  – Щедрий вечір – буде 31 грудня;
  – Василя буде 1 січня;
  – Водохреща – 6 січня.
  Зміни торкнуться й інших церковних свят року, крім Великодня.

  Зараз різниця між церковним та світським календарями в Україні становить аж 13 днів. Можливий перехід України на Новоюліанський календар усуне ці розбіжності.

  Цей календар є вдосконаленою формою юліанського календаря, приведеного у відповідність до циклу обертання Землі навколо Сонця. Він був розроблений сербським астрономом Мілутіном Міланковичем в 1923 році. У тому ж році почалося його запровадження в православних церквах.

  Зараз Новоюліанський календар використовують такі автокефальні Православні Церкви: Вселенський патріархат, Александрійська, Антіохійська, Албанська, Болгарська, Грецька, Кіпрська Православні Церкви, Православна Церква Чеських земель і Словаччини.

  Найсвіжіше

  Популярне