Середа, 16 Листопада, 2022
Бiльше

  У Ромнах на Сумщині збирали підписи проти діяльності церкви московського патріархату

  Понад 2 тисячі підписів зібрали місцеві активісти у Ромнах на Сумщині проти діяльності на території громади Української православної церкви московського патріархату. Про це вони розповіли Суспільному.

  Чому просять заборонити УПЦ МП

  “Геть московських попів” та “За православну церкву України” – з такими плакатами група роменчан збирає підписи проти діяльності Української православної церкви московського патріархату на території громади.

  “Я б взагалі не хотіла тут московську церкву, щоб в Україні вона знаходилася. Як це вона може бути, якщо Москви ще не було і в нас була своя Київська церква і все своє?”, – говорить роменчанка Наталія.

  Одна з ініціаторів збору підписів Катерина Капустіна говорить, що зібрані голоси планують передати міському голові та депутатам, аби діяльність УПЦ МП обмежили не тільки на місцевому, а й на всеукраїнському рівні.

  У Ромнах на Сумщині збирали підписи проти діяльності церкви московського патріархату
  Люди збирають підписи проти УПЦ МП в Ромнах Сумської області, 15.11.2022 р. Фото: Суспільне Суми
  “Ми собі ставили за мету зібрати хоча б одну тисячу підписів за весь цей час для того, щоб депутати зрозуміли, що це не наша забаганка, що це громада виражає в більшості підписами свою позицію про заборону МП у нас. В Україні має бути все українське: і церква в тому числі. Не замаскована частина Української православної церкви московського патріархату, а справжня українська церква”, – вважає вона.

  “ПЦУ – це автономія, вона не підпорядковується нікому, а московська церква, як я пояснюю прихожанам, – вони приносять туди попросту кошти, і потім ці кошти йдуть до Москви, і потім нам прилітає відповідь”, – вважає інша роменчанка, Юлія Осадча.

  Загалом, за інформацією відділу внутрішньої політики Роменської міської ради, у громаді 30 храмів, з них 13 – належать Православній церкві України.

  У перші дні повномасштабного вторгнення до ПЦУ вирішив перейти настоятель Всесвятської релігійної громади Ромен Дмитро Долгий.

  “На кожному приході я задавав це питання перед початком служби. Я отримав 100% підтримку. Ба більше, з багатьох інших церков нашого міста поприходили до нас. Ми з людьми з початку ще 2014 року постійно молилися за українське військо, ми постійно збирали допомогу. Ми постійно підвозили туди, тобто з людьми цей процес у нас абсолютно свідомий”, – розповів він.

  У статуті немає “московського патріархату”

  Свято-Вознесенький храм у місті – один з тих, який нині належить до Української православної церкви. Слова “московського патріархату” зі статуту прибрали, говорить настоятель храму Іоанн Кавчак. Служби проводять старослов’янською мовою і переходити до ПЦУ не планують.

  У Ромнах на Сумщині збирали підписи проти діяльності церкви московського патріархату
  Свято-Вознесенський храм у Ромнах Сумської області, 15.11.2022 р. Фото: Суспільне Суми
  Анна прийшла до храму, але до якої церкви він належить, говорить, не цікавилась. “Довгий час я була вхожа до цієї церкви, я хрестила тут свою другу дитину. Я, звісно, за українську, бо ми українці й ми повинні давно вже до цього перейти і я думаю все своїм

  Своє звернення з підписами проти церкви роменчани планують передати до міської ради, аби його винесли на голосування на наступному засіданні. Роменський міський голова Олег Стогній пообіцяв, що звернення розглянуть.

  Чому це не вирішують міські ради

  “Ми обов’язково будемо розглядати і винесемо на розгляд сесії звернення до певних можновладців – чи це Кабмін, чи це президент. На своєму рівні ми не маємо законного права заборонити діяльність московського патріархату. Я з нетерпінням чекаю, що центральна влада вирішить це питання на законодавчому рівні”, – додав він.

  У Ромнах на Сумщині збирали підписи проти діяльності церкви московського патріархату
  Роменська міська рада, Сумська область, 15.11.2022. Фото: Суспільне Суми

  Загалом, з 2019 року, коли ПЦУ отримала Томос, тобто автономію, з Української православної церкви московського патріархату до ПЦУ в області перейшло 5 релігійних громад. За словами головного спеціаліста департаменту інформаційної діяльності облдержадміністрації Олексія Усенка, нині заборону діяти на території громади УПЦ підписав міський голова Конотопа Артем Семеніхін. Втім, це рішення не має юридичної сили.

  “У нас є відповідні структури, які приймають рішення про зняття з реєстрації на всеукраїнському рівні – це державна служба з етнополітики в Києві і Міністерство культури. Відповідно, вони готують такі розпорядження, і якщо є якісь порушення законодавства, ці відповідні організації знімаються з реєстрації”, – додав Усенко.

  Загалом в області, за словами Олексія Усенка, нині діє 300 релігійних організацій УПЦ московського патріархату та на третину менше – Православної церкви України.

  Найсвіжіше

  Популярне