Четвер, 3 Листопада, 2022
Бiльше

  Щодня більше українців розуміють, хто насправді стоїть за УПЦ МП, – експерт

  Внаслідок широкомасштабного вторгнення РФ більшість громадян України, зокрема, жителі Півдня і Сходу, стали вважати УПЦ Московського Патріархату інструментом російської агресії.

  Про це повідомив виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський під час круглого столу «Московський Патріархат у російській війні проти України», передає АрміяInform.

  «Чим більше Росія і росіяни вчиняють злочинів, тим жорсткішою стає позиція наших громадян стосовно такого інституту тіньового впливу (рф. — Ред.) на Україну, як Українська Православна Церква Московського Патріархату. У Миколаєві, наприклад, майже 56% містян нині вважають, що Московський Патріархат є інструментом сприяння агресії Росії, а в Запоріжжі таких — 49%. Для цих регіонів — це фантастично велика цифра! Ми можемо констатувати, що в населення цих регіонів відбувся злам свідомості — Російська Церква в Україні втрачає свій вплив, і тепер являє собою «голого короля». Що не день, то більше українців розуміють, що і хто насправді стоїть за Російською Церквою, що це є інструмент російської агресії і він несе смерть», — зазначив він.

  За його словами, для УПЦ МП подібні показники — катастрофічні, адже ще у 2020 році рівень недовіри до цієї релігійної організації коливався в межах 10–12%. Він також відзначив, що подібна тенденція спостерігається по всій Україні.

  «Для більшості громадян, незалежно від їхнього віку, макрорегіону проживання, рівня освіти чи матеріального становища, УПЦ МП є радше загрозою суверенітету країни, ніж навпаки», — зазначив він.

  Петро Бурковський також поінформував, що оприлюднені на круглому столу дані отримано під час соціологічного опитування, що проводив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 12 серпня 2022 року.

  Нагадаємо, на Криворіжжі УПЦ МП освятила новий храм за участі ексрегіонала.

  Найсвіжіше

  Популярне