Четвер, 8 Грудня, 2022
Бiльше

  У Смілі депутати просять заборонити УПЦ МП

  11 жовтня депутати Смілянської міської ради ухвалили рішення про скерування звернення до Верховної Ради, РНБО, Кабінету Міністрів України щодо заборони діяльності на території України Православної Церкви Московського Патріархату.
  Таке рішення підтримали одноголосно всі присутні під час засідання депутати місцевої ради. Також його вже підписав міський голова Сміли Сергій Ананко, інформує 18000.com.

  Згідно з текстом документу, депутати звертають увагу на неодноразові факти співпраці духовенства УПЦ МП з агресором та окупантами на окупованих територіях, пряму організаційну, духовну та структурну підпорядкованість Москві, відсутність чіткої проукраїнської позиції, а також пропагування “русского міра” протягом тривалого часу.

  Обранці просять, щоб Міністерство юстиції скасувало реєстрацію юридичної особи УПЦ МП, а Міністерство культури негайно призупинило використання останніми пам’яток культури національного значення.

  За таке рішення ще наприкінці червня проголосувала Черкаська міська рада. Крім того, черкаські депутати розпочали процес відчуження в УПЦ МП території Соборного парку.

  У Смілі наприкінці березня стався конфлікт між прихожанами та священиком УПЦ МП, якого фізично випхали з храму, де він протягом тривалого часу здійснював свою релігійну діяльність. Після цього випадку священнослужителя нагородив митрополит Черкаський УПЦ МП Феодосій орденом за мужність та заслуги перед Церквою. Втім свою парафію священик втратив. Замість нього у смілянській церкві Службу проводить інший священик, який перейшов з УПЦ МП до Української Православної Церкви.

  В УПЦ МП ж заявляють про нібито порушення їх прав через подібну діяльність органів місцевого самоврядування.

  Найсвіжіше

  Популярне