Вівторок, 27 Вересня, 2022
Бiльше

  Помер мусульманський духовний лідер – шейх Юсуф аль-Кардаві

  У віці 96 років 26 вересня упокоївся мусульманський духовний лідер 20-21 століття, шейх Юсуф аль-Кардаві, якого називали «Глобальний муфтій».

  Про смерть шейха повідомив Саїд Ісмагілов на сторінці у Фейсбек. Він назвав шейха Юсуфа аль-Кардаві – найбільш авторитетним мусульманським духовним лідером 20-21 століття.

  “Ще в 2012 році шейх аль-Кардаві сказав: «Росія – ворог номер один для всіх мусульман». І я погоджуюсь з думкою спочилого шейха. Нехай Всевишній Аллаг буде милостивим до нього!”, – йдеться у дописі Саїда Ісмагілова.

  За повідомленням “Ісламських новин”, Кардаві був одним із найвідоміших і популярних сучасних богословів в ісламському світі.

  Учений народився в селі Сафт в центрі Аль-Махалла Аль-Кубра в провінції Гарбія в Арабській Республіці Єгипет, а останнім часом проживав у Катарі. Для своєї наукової та богословської діяльності Кардаві написав понад 170 книг і брав участь у багатьох конференціях, семінарах і телевізійних програмах.

  Бестселлером в ісламському світі стала його книга «Дозволенное и запретное в исламе», яка переведена російською мовою і мала кілька видань в Росії.

  Юсуф аль-Кардаві вніс величезний вклад в осмислення мусульманського богословія і права в застосуванні до сучасних умов і вимог часу. Одна з його заслуг – розробка такого напряму в мусульманській юриспруденції, як «фікх аль-акалліят» (ісламське право щодо меншинства), яке створило базу для гармонічного існування мусульманських громад в Європі та інших регіонах земного шару з переважанням немусульманського населення.

  Найсвіжіше

  Популярне