Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  В Пирогівцях на Хмельниччині для вірян зачинили храм. Чому?

  Декілька місяців тому, у травні, більшість вірян села Пирогівці, що входить до Хмельницької міської територіальної громади, ухвалили рішення про зміну канонічного підпорядкування місцевого храму та релігійної громади і перехід з УПЦ мп до Православної церкви України. Відтоді почали оформляти юридично всі необхідні документи та подали їх до Хмельницької обласної військової адміністрації для реєстрації. І вже отримали відповідне розпорядження начальника ОВА Сергія Гамалія.

  А 24 липня біля храму відбулися сутички між вірянами обох конфесій. Православні ПЦУ хотіли зайти до храму, але отець Олександр, який очолює місцевих віруючих московського патріархату і не підтримав перехід до ПЦУ, їх туди не впустив. Після конфлікту та бійки староста села Пирогівці Володимир Чернюк зачинив місцеву церкву та опечатав її до врегулювання конфлікту. Нині ж віряни ПЦУ не розуміють, чому їх не впускають до храму на молитву.

  «Була мова, що мені принесуть рішення суду, щоб не було конфліктів у подальшому, – пояснив сайту «Є» староста села. – Представники церковної громади ПЦУ стверджують, що мають документи, які підтверджують їхнє право на користування нашим храмом святої Параскеви. Проте через відкриття кримінальних справ (за фактом побиття звернулося троє осіб) та запобігання створенню нових конфліктів, поліція просить до вирішення судових справ храм не відчиняти».

  За словами Володимира Анатолійовича, переважна більшість вірян в селі є прихильниками Православної церкви України. Але поки що богослужіння вони мусять проводити не в храмі, а біля хреста поблизу місцевого Будинку культури.

  Своєю чергою, голова церковної громади ПЦУ Свято-Параскевського храму села Пирогівці Петро Матвіюк каже, що Володимир Чернюк вже бачив всі необхідні документи, як і правоохоронці. Але храм досі зачинений.

  «Рішення опечатати наш храм не в компетенції старости, тож воно неправомірне, – зазначає Матвіюк. – То був компроміс, аби заспокоїти людей. До суду ми не зверталися, бо розуміємо, що процес буде довготривалим. Документи у нас є всі: рішення про перехід до ПЦУ, витяг з Держреєстру, довідки з сільської ради про зареєстровану громаду тощо. Нема лише технічної документації на храм. Її не віддає отець Олександр».

  За словами Петра Матвіюка, наразі віряни не знають, що ще потрібно зробити, щоб нарешті отримати доступ до церкви. Проте він впевнений, що правда за ними. І перше, що зроблять віряни ПЦУ, коли отримають доступ до храму, проведуть інвентаризацію церковного майна.

  За словами голови Хмельницької районної ради Олександра Чорнієвича, він вже не раз був присутнім на зборах церковних громад у Пирогівцях, тож про ситуацію, що склалася, добре знає:

  «Позиція районної ради – на боці православних ПЦУ, – каже він. – Поки що складно сказати, як правильно діяти в цій ситуації. Головне – не допустити повторних сутичок між представниками двох конфесій. На мою думку, фізичних перешкод, аби зайти до храму, у вірян ПЦУ немає. Всі необхідні документи у них є. Проте міська влада Хмельницького (оскільки село входить до Хмельницької тергромади – прим. авт.) має узгодити з поліцією це питання, щоб не сталося чергового конфлікту».

  Додамо, що від початку масштабної війни 119 релігійних громад, які були підпорядковані УПЦ мп, вирішили змінити релігійну приналежність. Про це повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. Наразі, згідно з інформацією пресслужби Хмельницької ОВА, в області діють понад 800 церков УПЦ мп.

  Найсвіжіше

  Популярне