Неділя, 18 Вересня, 2022
Бiльше

  З’їжджаються прихильники МП з усієї округи. Волиняни проти осередку Московії в їхньому селі

  Суперечки щодо церковного питання тривають навіть після переходу храмів до ПЦУ. У Воютині Торчинської громади прихильники УПЦ МП зі священником залишилися в меншості. Згодом вони згуртували навколо себе мешканців сусідніх сіл, де церкви теж вийшли з лона Московського патріархату.

  Воютинці переконують: не хочуть, аби їхнє село стало осередком УПЦ МП в окрузі, йдеться в сюжеті «12 каналу».

  У центрі уваги – старий храм на території кладовища у Воютині, де, як переконують місцеві, самовільно служать представники УПЦ МП.

  «Приміщення належить громаді. І громада має право вирішувати, хто туди приїжджає. Гляньте, скільки нас зібралося», – наголошує місцевий житель Тимофій.

  Чотири місяці тому громада проголосувала за перехід до Православної церкви України. Священник і меншість залишилися при УПЦ МП та перейшли в церкву на кладовищі. Через деякий час, як розповідають воютинці, у село почали приїжджати прихильники Московського патріархату з усіх сусідніх сіл, адже там храми також перейшли до ПЦУ.

  Більшість селян не хочуть, аби Воютин став осередком Московського патріархату, бо тільки нещодавно вийшли з конфесії, яку вважають ворожою. Сюди приїжджають близько 30 її представників.

  Окрім того, місцеві запевняють: прихильники МП у старій церкві проводять не тільки богослужіння.

  «Вони там ще агітацію ведуть, а не тільки моляться. З такою ситуацією в селі теж миритися не можна. І після кожної служби по селу іде якась чутка, і знову люди між собою гризуться», – запевняє Тимофій.

  Різні конфесійні погляди призвели до того, що взаємини зруйнувалися не тільки між односельчанами, а й між родичами.

  Меншість наголошує: залишатися при УПЦ МП – їхній свідомий вибір.

  «Тут молився мій батько, тут молився мій чоловік. Він співав у хорі. Він похований тут. Куди я маю ходити?» – звертає увагу прихильниця УПЦ МП.

  «Я у 20 років зіткнулася з бідою. Стояла під реанімацією і просила в Бога, щоб моя дитина вижила. І сьогодні проти церкви я не піду. Хай мене навіть розстріляють тут, але я не піду проти церкви», – додає друга парафіянка УПЦ МП.

  Прихильники ПЦУ кажуть: у час російської агресії не можуть допустити в селі існування церкви МП.

  «Люди настільки зазомбовані отцем Олександром, що просто бракує слів. У нас відбулися збори. Ми перейшли мирно», – зауважує місцевий житель Андрій.

  Прихильники МП намагаються заперечувати свою причетність до Російської православної церкви або ж відповідають, що не знаються на цих питаннях.

  «Ми ніколи не були в Росії. Наша церква самодостатня, українська, яка вийшла від Філарета», – каже вірянин Василь.

  Священник Олександр має свої причини залишатися в УПЦ МП. Переконує, що в ПЦУ йому було б некомфортно молитися.

  «Я дотримуюся канонів і вірний церкві, вірний канонам, вірний своєму єпископу. Єпископ – батько. Як я можу піти проти батька? Я думаю, що питання потрібно безпосередньо ставити верхівці, а не мені. Я рядовий священник. Виконую свій пастирський, моральний і людський обов’язок. Служу Богові і людям», – акцентує отець Олександр.

  Наголошує: в церкві моляться за всіх людей. Натомість місцеві запевняють, що священник ставиться добре тільки до тих прихожан, які близькі його серцю та гаманцю.

  Поки священник переконував, що всі конфесії мають жити мирно, селяни згадали вірш, який отець Олександр написав на третій день повномасштабної війни про предстоятеля ПЦУ Епіфанія. Саме з цього вірша і почалися конфлікти в селі через церковну тему.

  А кілька днів тому селом поширилися чутки, що прихильники УПЦ МП нібито збираються будувати у Воютині нову церкву на місці старої на кладовищі. На закладання капсули під будівництво начебто мали приїхати представники духовенства зі столиці.

  Священник Олександр заперечує це: «Це неправда. Це необ’єктивна інформація. Не знаю, звідки і хто це взяв. Ніхто тут нічого не планує будувати. Ми молимося в старенькій трухнявій церкві».

  Будівля церкви і справді дуже стара. Місцеві наголошують, що храм не відповідає будь-яким нормам безпеки.

  Після тривалих суперечок воютинці попросили представників УПЦ МП звільнити територію на кладовищі, адже вона перебуває в розпорядженні громади.

  Отець Валерій, який нині служить у храмі Воютина, додав, що за кілька днів вимагати цього можна буде на юридичних підставах. Храм офіційно перейде до лона ПЦУ.

  «Відповідно до закону, все майно, яке належить громаді, також змінить юрисдикцію», – додає він.

  Найсвіжіше

  Популярне