Неділя, 17 Липня, 2022
Бiльше

  Зеленський закликав українців не вірити фейкам від анонімних джерел

  Президент Володимир Зеленський звернувся до українців із закликом не вірити фейкам від анонімних джерел. Про це Володимир Зеленський сказав під час свого звернення.

  «Скільки людей сьогодні налякав фейк про масований російський ракетний удар по Україні? Після всього, що відбувалося в попередні тижні. Після Дніпра, Вінниці, Часового Яру… Скільки нервів псується щодня тиражуванням страшилок від російських пропагандистів і посадовців. Скільки проблем українці створюють самі для себе, довіряючи будь-якому анонімному джерелу. Це набуває іноді просто нездорових форм, коли соціальними мережами й сайтами поширюються свідомі «вкиди» з Росії, мета яких тільки одна – доповнити ракетний і артилерійський терор проти нашої держави іще й інформаційними терором», — сказав Зеленський.

  Він зазначив, що українцям «потрібен ще й своєрідний емоційний суверенітет».

  «Щоб не підігрувати інформаційній грі проти України, щоб мати силу сприймати свідомо будь-яку інформацію, будь-які повідомлення, від кого би вони не йшли. І бачити, кому і для чого вони потрібні та чи потрібні вони саме Україні, чи полегшують вони для нас з вами шлях до перемоги», — сказав він.

  «Іноді інформаційна зброя може зробити більше, ніж зброя звичайна. Очевидно, що будь-якими ракетами і артилерією Росії не вдасться зламати нашу єдність і збити нас зі своєї дороги. І так само очевидним має бути й те, що українську єдність не зламати і брехнею чи залякуванням, фейками чи теоріями змови», — додав президент.

  За його словами, ніколи в минулому так багато не залежало від здатності українців бути дуже обережними й обачними в інформаційному полі.

  Раніше у суботу міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків опублікував пост у Facebook і Telegram про те, що нібито готується масований ракетний удар по Україні.

  «Є інформація про масований ракетний обстріл по всій Україні!», — писав він. Згодом ці пости було видалено.

  Нагадаємо, росіяни проводять у Маріуполі фейкову ексгумацію для знищення доказів масових вбивств. Також російські пропагандисти мимоволі заявили, що Україна контролює «хід світової історії».

  Найсвіжіше

  Популярне