Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  Війна змінила світогляд вірян, і вони хочуть, щоб церкви стали українськими

  На сьогодні 22 парафії московського патріархату на Рівненщині возз’єдналися з Православною Церквою України після початку повномасштабної війни росії проти України.

  Як нагадує Рівне Вечірнє, що російський патріарх Кіріл благословив військових на війну проти України та навіть подарував ікону командувачу Росгвардії Віктору Золотову. Натомість  Золотов пообіцяв патріарху, що швидко зламає опір України. Від обстрілів російських військ продовжують потерпати храми в Україні, і серед них – є храми УПЦ Московського патріархату. Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив війну Росії проти України та вимагав припинити її, але його не почули.

  Тим часом віряни, дітей та родичів яких далі вбивають з благословення російського патріарха Кіріла, вважають, що в Україні церква має бути українською. Після початку повномасштабної війни росії проти України 22 парафії московського патріархату на Рівненщині возз’єдналися з Православною Церквою України .

  Нещодавно відбулися загальні збори Свято-Вознесенської парафії села Вільхівка Рівненського (колишнього Березнівського) району, Свято-Успенської парафії села Висоцьк Сарненського (колишнього Дубровицького) району та Свято-Преображенської парафії села Красне Дубенського (колишнього Млинівського) району. Вони були скликані членами релігійних громад відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

  Пресслужба Рівненської єпархії ПЦУ повідомила: під час зборів переважною більшістю голосів цих парафіях було прийнято рішення про зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях Українській Православній Церкві (Православній Церкві України) шляхом підпорядкування Управлінню Рівненської Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) та шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійної громади.

  Найсвіжіше

  Популярне