Неділя, 3 Липня, 2022
Бiльше

  У Новомиргородській громаді одразу п’ять сіл відмовилися від Московського патріархату

  Мешканці п’яти сіл у Новоукраїнському районі виступили за перехід місцевого храму до Православної Церкви України і відмову від Московського патріархату. Священик у відповідь викликав поліцію.

  Як пише РІСУ, 24 травня громади сіл Коробчине, Рубаний міст, Іванівки, Троянового та Миколаївки (старостинський округ у Новомиргородській громаді) провели загальні збори щодо діяльності місцевої церкви. Під час зборів було зібрано 570 підписів за перехід від Московського патріархату до ПЦУ, проти – 33.

  Йдеться про Свято-Успенську церкву в Коробчине. Місцевий мешканець Олександр Санжара підкреслив, що церкву побудувала громада ще у 1909 році, і тому саме місцеві мешанці мають вирішувати, хто служитиме у ній.

  «Нам не потрібно тут нічого ні московського, ні пітерського, ні взагалі російського. А раптом через років 10 росія прийде до нас зі зброєю «захищати» вже Московський патріархат?», – підкреслив Олександр Санжара.

  Місцевий священнослужитель Московського патріархату Іоан Гончарук проживає у селі вже 15 років. Мешканці зазначають, що він доглядав за церквою і особисто проти нього вони не виступають – проте не хочуть, щоб церква залежала від Росії.

  У свою чергу отець Іоан запевняє, що жодної копійки до Росії з церкви не йде.

  «Я як священик похрестив дитину – і вона хрещена. А тут я переходжу до іншої церкви. Десяте правило говорить, що якщо ти переходиш, то ти стаєш автоматично розкольником», – зауважив о. Іоан Гончарук під час зборів.

  Також мешканці села обурювалися, що територія під храмом і навколо була священиком приватизована. Таке рішення священнослужитель пояснював тим, що побудував біля церви одноповерхове приміщення для богослужінь взимку, а для будівництва потрібно було приватизувати ділянку.

  Після зборів до церкви приїхала поліція – місцеві мешанці стверджують, що це священик викликав патруль і начебто пише заяву про погрози у свій бік.

  Олександр Санжара додав, що результати зборів з підписами передадуть до обласної ради та адміністрації.

  Найсвіжіше

  Популярне