Неділя, 2 Жовтня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ: “Я переконаний поступово ми отримаємо повну перемогу і на Сході”

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній впевнений, що в поступово наші Збройні Сили України отримають повну перемогу на Сході України.

  “У такий складний час можна отримати допомогу тільки від Бога, Бог реально допомагає нам. Ми можемо це побачити навіть у перші дні цієї страшної війни. Київ міг впасти в будь-яку мить, але з ласки Божої не впав, Господь зберіг можливість захисту. І як ви бачите, поступово, з Божою допомогою вже звільнено Київщину, Чернігівщину, Сумщину, і я переконаний, що надалі поступово ми отримаємо повну перемогу і на Сході“, – розповів він в інтерв’ю LB.

  Ідеологія «русского міра» принесла на нашу землю велике горе. Принесла біль, страждання, які ми зараз переживаємо, зазначив митрополит.

  Він додав, що ми повинні пройти ці випробування, які випали на нашу долю й іншого виходу немає. “Повинні боротися до кінця, щоб це зло, яке зараз вирує на нашій землі, присікти, щоб воно не мало подальшого розповсюдження”.

  “…Ми повинні не розчаровуватись, а утверджуватись у вірі. Ми повинні розуміти, що у світі діє не тільки добра сила, діє не тільки Бог, але і, звичайно, зла сила, диявольська. Зло не має природи як такої, воно паразитує на добрі. І тому в нас зараз відбувається не просто видима боротьба в Україні. Ворог виявляє диявольські якості, тому що диявол намагається знищити все живе. І ми бачимо, що ворог нищить усе живе – людей і навіть тварин, тобто в них немає якостей, якими повинні володіти люди, немає емпатії, елементарного людського співстраждання”, – розповів предстоятель Православної Церкви України.

  Водночас, серед нашого народу навпаки, митрополит Епіфаній побачив в людях зараз прояв глибокої віри. Бо на війні важко лишатися атеїстом.

  “Ворог відійде поступово, а ці випробування ми пройдемо, станемо ще більш духовно сильними, витривалішими, проаналізуємо в майбутньому, що ми робили протягом останніх 30 років, можливо, не так. Ми бачимо, що війна змінила загалом ситуацію, і тут, на теренах сходу України, ті, хто поки що “хитався”, тобто був прихильником усього російського, зараз змінюються, і ми як єдина нація даємо відсіч ворогу”, – підсумував митрополит Епіфаній.

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній запевнив, що майже половина монахів Києво-Печерської лаври готові перейти до ПЦУ. Також він відвідав на Київщині звільнене село Перемога.

  Найсвіжіше

  Популярне