Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  Захоплені окупантами українські пілоти Чиж та Пепеляшко повернулися додому. Що розповіли?

  Працівники української розвідки домоглися звільнення двох українських пілотів, які перебували в полоні російсько-окупаційних військ. Йдеться про Івана Пепеляшка та Олексія Чижа.

  Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони.

  Українці потрапили в полон окупантів 8 березня в районі села Нова Басань Чернігівської області. Для пілотів кілька разів змінювали місце утримання, зрештою їх доправили в СІЗО міста Курськ, де вони перебували в камері ще з вісьмома українськими офіцерами.

  Одразу після повернення з полону пілотів зустрів начальник розвідки Кирило Буданов. Зараз Іван Пепеляшко та Олексій Чиж перебувають у безпеці. Вони у шпиталі, де отримують необхідну медичну допомогу.

  Що було в полоні?

  Іван Пепеляшко розповів, що, попри серйозні поранення, в СІЗО більшість українців не отримують елементарної медичної допомоги.

  «Хлопці тримаються, але в більшості рани почали гноїтися. Просили росіян дати хоча б бинти і зеленку, подбати про найтяжчих. Але марно», — сказав він.

  Українським пілотам окупанти постійно проводили виснажливі допити. Олексій Чиж згадує, що кожен допит традиційно починався з путінської пропаганди щодо того, що Україну придумав Ленін.

  «Примушували записувати пропагандистські відео. Якщо відмовлялись — погрожували, що перестануть перев’язувати рани товаришам, казали, що будуть відрізати запалені частини по шматочку. Згадували про наші сім’ї та про небезпеку, яка їм загрожує», — розповів він.

  Менше з тим, російські офіцери навіть під час допитів визнавали, що їхній «бліцкриг» провалився і поставлених цілей досягнути не вдалося.

  «Вони справді зазомбовані! Питали, чи багато в Україні “нациків”, повторювали, що хочуть звільнити Україну від нацистів, що ми скоро знову будемо жити в одній країні, а Галичину забере Польща», — каже Пепеляшко.

  Найсвіжіше

  Популярне