П’ятниця, 7 Жовтня, 2022
Бiльше

  На Івано-Франківщині ще один храм УПЦ МП переходить до Православної церкви України

  У селі Сеньківське Білоберізької територіальної громади, що на Івано-Франківщині, храм УПЦ Московського патріархату переходить до Православної церкви України.

  Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив журналіст Роман Клим.

  Як йдеться у дописі, ключі від церкви добровільно у сільську раду приніс Віктор Гаращук, на землі якого споруджений храм. 5 квітня у церкві відбувся перший “український молебень”, який служили священник храму у Черемоші Василь Попадюк та Петро Данильчик з Устерік. Незабаром, пише журналіст, правлячий архієрей єпископ Юліан призначить сільській церкві нового священнослужителя.

  “Власне, московські попи не служили у Сеньківському від перших днів вторгнення Росії в Україну. Храм, кажуть, був зачинений. Очевидно аж тепер духівник і парафіяни, можливо, усвідомили, що грали на руку агресору, — каже Роман Клим. — Зрештою, інакше і не могло статися, адже неподалік церкви розкинувся славнозвісний присілок Вільшєнський, де відбувся історичний бій вояків УПА, навколишні ліси ховали борців за волю України… Тож присутність на цих теренах московського духу була неприпустимою”.

  Найсвіжіше

  Популярне