Середа, 22 Травня, 2024
Бiльше

  Депутати Івано-Франківської міськради просять президента і голову ВРУ заборонити УПЦ МП в Україні

  13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій 22 сесії звернулися до Президента України та голови Верховної Ради з вимогою припинити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні. Звернення на Facebook-сторінці оприлюднив міський голова Руслан Марцінків.

  “Нещодавно стало відомо, що Івано-Франківська єпархія УПЦ (МП) (Московського патріархату) звернулася до Президента України через “утиски”, яких начебто зазнає від прикарпатських чиновників та від міського голови Івано-Франківська. Сьогодні ми вважаємо за потребу ствердно висловити позицію міської територіальної громади щодо необхідності припинення діяльності на території України Російської православної церкви в особі УПЦ (МП)”, — йдеться у тексті звернення.

  Депутати також зазначили, вважають, що так звані “гоніння” московського патріархату в Україні стали однією з офіційних причин Москви для вторгнення в Україну, а “позиція Російської православної церкви та патріарха Кіріла у війні РФ проти України є максимально людиноненависницькою”.

  Депутати міської ради нагадали, що 16 єпископів УПЦ (МП) офіційно заявили, що їхні єпархії припинили поминати патріарха Кирила через його підтримку війни РФ проти України й прагнуть до незалежності від Російської православної церкви, “однак керівництво УПЦ (МП) досі продовжує зберігати підпорядкування центру в Москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

  У зверненні йдеться, що після надання Вселенським патріархом у 2019 році автокефалії Київській митрополії єдиною канонічною автокефальною православною церквою на території України є Православна церква України на чолі з Митрополитом Київським Епіфанієм.

  “В жодному разі ми не закликаємо до міжконфесійної ворожнечі, але звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та до голови Верховної Ради України з проханням підтримати внесення на розгляд Верховної Ради України проєкту Закону України № 7204 “Про заборону Московського патріархату на території України”, — звернулися депутати.

  Найсвіжіше

  Популярне