П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  У Долині активні мешканці протестують проти місцевої церкви Московського Патріархату

  Небайдужим увірвався терпець – вважають конфесію ворогом, бо вона тривалий час перебувала під культурним впливом російського православʼя, а духовенство мало неоднозначні думки щодо патріотичних настроїв в Україні.

  Про це повідомили в Долинській міськраді, інформує “Місто”.

  “У батюшки на це – свої пояснення, він вважає себе патріотом, і каже, щиро молиться за всіх. Щоб з’ясувати, яка ситуація насправді, і як далеко готові зайти долиняни, відстоюючи «своє» – обидві сторони вирішили піти на «мирні переговори», аби без конфліктів вирішити питання. І наразі вони таки дійшли згоди. Активісти кажуть, підсумком акції протесту задоволені, бо вдалось мирно, толерантно і культурно її провести, а позицію громади таки почуто”.

  Священик умови наразі прийняв, погодився після останньої подячної служби у неділю зачинити двері для прихожан цієї конфесії. Опісля, за його згодою, спільно з правоохоронцями, місцевим депутатом, провели обшук приміщень, транспортних засобів. Щоб впевнитись у правдивості домовленостей, представники громади мають намір знову зібратись на території церкви та засвідчити пломбування усіх входів.

  “На сьогоднішній день досягли згоди по тих важливих пунктах, які висували – церква повинна припинити свою діяльність на території нашої громади. По домовленості, 3 квітня о 14 год. будівля, де проводились богослужіння має бути закрита і опломбована. Від сьогодні починаємо чергувати, щоб нічого на територію не завозилось і не вивозилось. Якщо завтра домовленість буде виконана з іншого боку – ми вважатимемо, що свою роботу зробили”, – прокоментував мирну акцію громадський активіст Микола Василів.

  Найсвіжіше

  Популярне