Понеділок, 23 Травня, 2022
Бiльше

  Громада УПЦ МП на Кореччині вперше помолилась українською мовою у рідному храмі

  Для православної громади на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Устя Корецького благочиння 26 березня 2022 року став історичним днем. Цього дня парафіяни вперше помолились українською мовою у рідному храмі.

  Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив благочиний Корецького благочиння ПЦУ протоєрей Іван Мациканич, повідомляє Район.Рівне.

  Громада на Кореччині вперше помолилась українською мовою у рідному храмі

  Як повідомив священик ПЦУ, у 2019 році, коли Православна Церква України отримала Томос про автокефалію, у селі Устя відбулися парафіяльні збори, на яких більшістю голосів вирішили покинути лоно московського патріархату і приєднатися до Православної Церкви України.

  “Жителі села проголосували більшістю «за», але священик був проти. Люди вирішили не створювати конфлікт, оскільки священик уже 33 роки служить у храмі, і чекали, що він змінить своє рішення”, – зазначив отець Іван.

  За його словами, храм юридично належить ПЦУ, але там служить священик МП. Так було до сьогодні. Коли розпочалася війна, люди знову звернулися до священика. Парафіяни до останнього сподівалась, що настоятель дослухається до думки громади, та підтримає паству в її намірі приєднатись до Православної Церкви України. Однак той знову відмовився.

  “Декілька днів тому у місто Корець приїхав актив парафіяльної громади й запросили мене звершити Богослужіння українською мовою. Люди не хочуть суперечок, не хочуть захоплювати храм, вони прагнуть, аби мирним шляхом усі відчули дух української молитви. Ми разом із хористами й духовенством поїхали в Устю”, – розповідає священик.

  За його словами, 26 березня о 10:00 біля храму села Устя зібралися 60-70 парафіян. Вони запросили настоятеля храму, який у той час перебував у церковній будівлі. Він категорично відмовився і попросив не заходити у храм парафіянам без його дозволу.

  Староста храму на прохання парафіян відкрив храм. Вперше за 30 років в українському селі прозвучала молитва українською мовою.

  “Я важаю, що це один з небагатьох прикладів, де все відбулося без суперечок, без скандалів, коли громада відстояла свою думку. На жаль, священик не пішов за ними, але все відбулося спокійно, тихо. Щоб не було думок, що це захоплення храму, у неділю, 27 березня, і надалі Богослужіння звершуватиме священик МП. Громада свого священика поважає і надіється, що він все ж залишиться з ними у цей непростий період. Якщо люди мене запросять звершити Богослужіння, то я неодмінно погоджуся”, – додав протоєрей Іван Мациканич.

  Найсвіжіше

  Популярне