Субота, 1 Жовтня, 2022
Бiльше

  Понад 70 світових організацій припинили культурну співпрацю з рф через розв’язання нею війни проти України

  Понад 70 світових організацій відмовилися від культурної співпраці з росією після повномасштабного вторгнення в Україну.

  Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в етері всеукраїнського телемарафону 19 березня.

  У такий спосіб світова культурна спільнота демонструє солідарність з Україною і поступово відмовляється співпрацювати з рф.

  «Понад 70 організацій відмовилися від культурної співпраці з Росією – це і Каннський кінофестиваль, і театр Ла Скала, і багато інших культурних організацій. Фактично ми ведемо наступ щодо культурної завіси, принаймні на час війни, і зустрічаємо багато підтримки і з боку колег-міністрів культури, так і з боку конкретних культурних закладів і організацій», – підкреслив Ткаченко.

  Також він повідомив, що Мінкультури підняло питання щодо перенесення зустрічі ЮНЕСКО з Казані до Львова і виключення Росії з цієї організації або принаймні призупинення її членства на час війни.

  Ткаченко запевнив, що українська сторона робитиме все, аби позбавити російських культурних діячів участі у європейському культурному просторі. За його словами, «на цьому напрямку у нас є значні досягнення».

  «Є певний тренд, коли нам намагаються пояснити, що культура поза війною. Ні, до того моменту доки ця культура підтримується агресивною державою Росія, вона не поза політикою. Це м’яка сила, яка теж несе свого роду кулі і смерті для українців. Хочете співпрацювати з росіянами – отуди, за Урал, там велика територія, тайга, там і співпрацюйте», – наголосив Олександр Ткаченко.

  Найсвіжіше

  Популярне