Середа, 25 Травня, 2022
Бiльше

  Приватне підприємство незаконно використовує келії монастиря у Любешеві, – прокуратура

  Прокурори наполягають на припиненні протиправного використання приміщень пам’ятки архітектури у Любешеві.

  Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

  Камінь-Каширська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду Волинської області з позовом в інтересах держави в особі Волинської облдержадміністрації та Любешівської селищної ради, аби зобов’язати суб’єкт господарювання звільнити приміщення площею 245 м² у будівлі пам’ятки архітектури національного значення ХVІІ століття – келіях монастиря піарів.

  Прокурори з’ясували, що приватне підприємство протиправно використовує приміщення об’єкта культурної спадщини – без укладення договору оренди й відповідного погодження Міністерства культури та інформаційної політики України.

  Додамо, наприкінці XVII століття, у 1684 році литовський маршал, дідич Любешева Ян Кароль Дольський заснував у Любешеві монастир отців піарів, який згодом, 2 січня 1726 року було передано Ордену капуцинів. При монастирі орденом піарів було засновано колегіум, який у добу Просвітництва набув слави одного з найкращих європейських колегіумів. Діяльність піярів в Україні після закриття у 1939 році останньої школи — Любешівського колегіуму, припинилась. Засновником ордену піярів є іспанський священик Хосе де Каласанц. Його педагогічній діяльності присвячена багата література латинською, італійською, іспанською та іншими мовами

  Піари не тільки відкрили в усьому світі безплатні школи для дітей, але й здемократизували освіту. У Любешівському колегіумі садили поруч на лави дітей шляхти і простолюду, католиків біля православних, протестантів біля євреїв. В ньому не було дискримінації ні етнічної, ні станової, ні релігійної.

  У радянську добу в Любешеві було зруйновано костел піярів.В уцілілому приміщенні відомого навчального закладу розмістились друкарня, редакція газети та відділ освіти і науки.

  Найсвіжіше

  Популярне