Понеділок, 11 Грудня, 2023
Бiльше

  Люди похилого віку заслуговують на повагу, – предстоятель ПЦУ

  У день, коли світова спільнота відзначає Міжнародний день людей похилого віку, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній зазначив, що згоден з тими, хто пропонує називати його Днем людей поважного віку: «Адже вони, пройшовши вже більшу частину свого земного життя та сформувавши власну життєву позицію, заслуговують, насамперед, від усіх нас на повагу».

  «Їм, з висоти пройдених літ, добре видно, у чому полягає справжня цінність життя: у любові та турботі близьких людей, у моментах щирої радості, у виявах добра та милосердя. Сьогодні, у Міжнародний день людей поважного віку, є прекрасна нагода ще раз подякувати та сказати теплі слова батькам, бабусям і дідусям, ветеранам, пенсіонерам і взагалі усім літнім людям за їхню працю, дітей, досягнення – загалом, за всі плоди, які вони виростили протягом свого життя», – зазначив митрополит Київський і всієї України у Фейсбуці.

  За його словами, щира увага, тепло спілкування – це один зі способів висловити свою вдячність літнім людям.

  «Вони добре знають: вічною у цьому світі є тільки душа, молодість якої зовсім не залежить від кількості прожитих років. У похилому віці апостол Павло звернувся до коринфян із такими словами: «Ми не сумуємо; але якщо зовнішній наш чоловік і тліє, то внутрішній день у день оновлюється» (2 Кор. 4: 16)».

  «Соціальне служіння літнім людям, душеопікунство над ними не є тягарем, що вимагає виконання обов’язку. Насправді, з огляду на пройдений шлях, старші можуть поділитися з іншими своїми духовними надбаннями. Якщо у юнаків є сила, енергія та здоров’я, то в літніх людей − школа життя. Цінуймо той час, коли маємо нагоду перейняти у старших їхній коштовний досвід, що допоможе вберегти від поспішних рішень та необдуманих кроків. Тож, будьмо міцною опорою одне для одного, милосердно допомагаймо старшим людям, а також зрощуймо майбутню опору для нас у прийдешньому!», – підсумував предстоятель ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне