Вівторок, 18 Січня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ очолив літургію у храмі Собору Київських святих села Романків на Київщині

  Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 29 липня з нагоди престольного свята звершив Божественну літургію у храмі Собору Київських святих села Романків Обухівського району Київської області.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Предстоятелю Православної Церкви України співслужив Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл (Аніщенко), архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон (Зінкевич), секретар Київської Митрополії архієпископ Вишгородський Агапіт (Гуменюк), єпископ Одеський і Балтський Афанасій (Яворський), настоятель храму протоієрей Богдан Гулямов та запрошене духовенство.

  За богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення епідемії коронавірусу.

  Після звершення Божественної літургії та хресного ходу предстоятель Української Церкви звернувся до парафіян із словом проповіді.

  «Щиро вітаю вас із престольним святом на честь Собору Київських святих. Це свято нерозривно пов’язане із нашим хрестителем – рівноапостольним великим князем Володимиром. Але з часу Хрещення Руси-України постало дуже багато святих. Святих, пам’ять яких ми вшановуємо, кожного з них у свій час і у свій день. Але сьогодні ми вшановуємо загалом усіх святих київських, які подвизалися у нашій столиці, які були нашими сподвижниками. І тому сьогодні у молитві ми закликали їх, щоби вони і нам передавали ту ревність у Бозі, ревність у вірі, якою вони володіли. І вони засвідчують власним прикладом, що живучи тут, у плоті на землі, кожен із нас теж може досягнути святості. Бо кожен християнин покликаний до святості. І сам апостол Павло, звертаючись у своїх посланнях, називає усіх християн «святими». І за Божественною літургією ми виголошуємо “Святеє святим”. Тобто причающаючись Тіла і Крові Господніх, ми єднаємось із Богом і покликані з вами до святості», – зокрема сказав митрополит Епіфаній.

  Митрополит Епіфаній висловив подяку настоятелю, який трудиться на благо Православної Церкви України та втілює багато проєктів в життя, а також матінці Єлені за невтомну працю для знедолених і потребуючих.

  Настоятель храму протоєрей Богдан Гулямов подякував митрополиту Епіфанію за першосвятительський візит до парафії Собору Київських святих і передав часточки мощей святої рівноапостольної княгині Ольги та святого рівноапостольного князя Володимира, а також подарував комплект панагій.

  Найсвіжіше

  Популярне