Субота, 16 Жовтня, 2021
Бiльше

  Майбутні священники ПЦУ стали донорами крові

  Дніпровські семінаристи, майбутні священики Православної Церкви України стали донорами крові у всесвітній день Донора крові. На сьогодні донорство є шляхетною і богоугодною справою, яка може спасти життя ближнього.

  «Донор може подарувати ще один день народження, ще одну молитву, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину радості, ще одну душевну розмову, ще один шанс. Священнослужителі і церковнослужителі нашої єпархії не оминають цієї важливої місії», – повідомляє Дніпровська єпархія ПЦУ.

  Два вихованці Дніпровської духовної семінарії: студент 2-го курсу Коваль Юрій і 3-го — єродиякон Ігнатій (Костюк), активно здають власну кров для донорства. Обоє вони несуть послух при Центральному єпархіальному храмі на честь ікони Богородиці «Несподівана Радість». Отець Ігнатій є штатним дияконом храму, а Юрко несе послух – іподиякона архієпископа Симеона (Зінкевича). Хлопці регулярно відвідують Центр здачі крові міста Дніпра, і раз на місяць здають кров.

  Фото: Дніпровська єпарїхя ПЦУ

  Як згадує отець Ігнатій уперше він здав кров, восени минулого року, на прохання допомогти важкохворій людині. На той час він ще не був ченцем та священнослужителем.

  «Тоді я зрозумів, що цією безболісною справою можна допомогти ближньому, а саме врятувати життя. Саме цього від нас і просить Господь і Церква, а саме творити добро потребуючому, тоді я і вирішив регулярно здавати кров бо так можу допомогти братові своєму, а водночас ця справа корисна для здоров’я» – розповідає отець Ігнатій.

  Отець Ігнатій вже більше 5-ти разів здавав кров. Своїм прикладом він надихнув свого друга Юрія, який уперше здав кров на своє повноліття, напередодні дня Святої Пасхи.

  «18 років – це важлива дата в житті кожного, і кожен в цей день підбиває якісь підсумки, робить плани на майбутнє – розповідає Юрко. «Я теж думав, як провести цей день і вирішив, що найкраще буде допомогти ближньому і обрав такий спосіб. Тому цьогоріч, в день свого народження, який припав на Великий понеділок, я пішов до Центру крові і вперше здав кров, тим самим поклав початок цієї регулярної справи, і ось уже 3-и рази я здійснив цю місію» – розповів Юрій.

  Сьогодні у День Донора, Юрій знову відвідав Центр крові, і продовжив свою корисну справу.

  Фото: Дніпровська єпарїхя ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне