Неділя, 25 Вересня, 2022
Бiльше

  На Рівненщині РПЦвУ не дала парафіянам ПЦУ провести богослужіння в храмі

  У селі Заболоття Вараського району на Рівненщині громада, яка перейшла до Православної Церкви України, увійшла до Свято-Іоанно Богословського храму, щоб провести богослужіння. Це не сподобалося представникам громади РПЦвУ, які зняли ворота і спробували «відвоювати» храм. На місце прибула поліція.

  Про це повідомляє «Релігійна правда».

  У Рівненській єпархії ПЦУ повідомили, що громада має право й всі законні підстави користуватися храмом. Водночас, за версією представників РПЦвУ, парафіяни ПЦУ «захопили храм».

  За словами речника Рівненської єпархії ПЦУ о. Василя Рудніцького, громада на законних підставах перейшла до ПЦУ і вона має всі документи, щоб користуватися храмом.

  «Громада має всі документи, тому увійшла, щоб користуватися своїм храмом. Храмом, який вона будувала, який їй належить. Храм належить не єпархії РПЦвУ, а саме громаді ПЦУ», — зазначив о. Василь.

  Він також спростував заяви РПЦвУ, що, мовляв, у громаді ПЦУ 10-12 осіб.

  «Звичайно, що РПЦвУ буде писати, що в громаді ПЦУ майже нікого нема — це їхній стиль роботи. Нехай вони краще поїдуть в село і подивляться, скільки там є людей (в ПЦУ — ред.). Вони все прекрасно все знають, але будуть писати про “гоніння”. Насправді там більша частина людей перейшла до ПЦУ», — зазначив речник єпархії.

  У РПЦвУ вже заявили, що це «захоплення» може бути наслідком візиту Держсекретаря США та його меседжів.

  Голова Вараської громади Олександр Мензул, до якої належить Заболоття, розповів, що поліція опечатує храм. «Зараз усе спокійно. Поліція опечатує храм. Що було до того — я не бачив», — сказав голова.

  Найсвіжіше

  Популярне