Понеділок, 14 Червня, 2021
Бiльше

  Пройшов підвали-катівні путінських найманців: отець Діонісій розповів, як став капеланом

  Священнослужитель Православної Церкви України отець Діонісій з початком бойових дій на Донбасі обрав шлях капелана — військового священника.

  На плечі священнослужителя ліг тягар непростих випробувань. Про життєву історію отця Діонісія розповіли в штабі ООС.

  Отець Діонісій з початку війни з Росією обрав шлях капелана в одній з частин Національної гвардії, яка базується у прифронтовому районі. Та на шляху до капеланства на плечі священнослужителя ліг тягар непростих випробувань. Про життєву історію отця Діонісія розповіли в штабі ООС.

  Капелан отець Діонісій, фото: штаб ООС

  До окупації у священника було звичайне життя священнослужителя: семінарія, монастир та парафія у невеличкому містечку. Та окупанти кардинально змінили всі плани отця Діонісія.

  «Коли розпочалося захоплення сепаратистами ближніх міст: Слов’янськ, Краматорськ, то я взагалі не розумів що відбувається. Не розумів до тих пір, коли вже люди, які називали себе «ополченцями», не захопили у Дружківці міськраду та відділок поліції. Несподівано озброєні хлопці в балаклавах прийшли і до мене додому та силою відвезли мене до так званого «підвалу», — згадує отець Діонісій.

  Священник пройшов через катування і на своїй шкірі відчув, що несе з собою «руській мір».

  «Під замком» у підвалі-катівні священнослужителя протримали дві доби. Незважаючи на сан, його били і катували, як і інших людей, яких кинули у «підвали» за тверду проукраїнську позицію.

  Від отця Діонісія, катуючи та залякуючи вбивством, вимагали зізнатися в тому, що він приїхав бунтувати людей проти «руського миру».

  «Підвальне приміщення, у якому нас тримали, складалося з декількох кімнат. У кожній було приблизно по 20 полонених. Через кожні 2 — 3 години когось виводили до сусідньої кімнати для допитів. У тій же кімнаті, а також на подвір’ї проводилися розстріли полонених. Як і іншим людям, мені погрожували, казали що вивезуть до Слов’янська і це буде дорога в один бік. Та на другу добу, неочікувано зайшов чоловік у балаклаві. Він змусив мене написати розписку, що я ніколи не повернусь до Дружківки. Мене відпустили, та з міста я не поїхав — два тижні переховувався у знайомих, поки терористи не пішли», — розповів отець Діонісій.

  Після того, як українські війська витіснили окупантів з Дружківки, отець Діонісій почав надавати волонтерську допомогу нашим військовим та їздив на передову, щоб підтримати українських захисників молитвою.

  Капелан отець Діонісій, фото: штаб ООС

  «Ми плели сітки, пекли пиріжки, навіть в’язали носки та взагалі, допомагали всім, чим на той час могли допомогти нашим воїнам. Якщо я чув, що волонтери їдуть на передову, я в підряснику вирушав з ними на позиції наших військових, щоб підтримати їх молитвою», — каже капелан.

  Саме під час цих поїздок на передову отець Діонісій вирішив продовжити свою справу, але вже у якості капелана в одній із військових частин Національної гвардії України.

  «Я точно знаю, що бути священником – це моє покликання. З солдатами я відчуваю спокій і я впевнений, що Бог через мене передає їм усі необхідні слова. Хлопці кажуть, що відчувають безпеку, коли я поруч, а це і є моєю головною місією», – поділився капелан.

  Сьогодні у частині жодне свято чи пам’ятний день не проходить без участі отця Діонісія. Кожен з військовослужбовців у будь-який момент може прийти до нього сповідатись чи просто поспілкуватися та полегшити душу.

  Капелан отець Діонісій з українськими воїнами, фото: штаб ООС

  У цивільному житті отець Діонісій продовжує очолювати Дружківську Свято-Вознесенську парафію, де місцеві парафіяни моляться за добробут у родинах, здоров’я рідних та близьких, а також за захисників української землі.

  Капелан отець Діонісій з українськими воїнами, фото: штаб ООС

  Зазначимо, що на війні роль капеланів займає далеко не останнє місце у житті військових. Військові священники є духовною опорою і підтримкою наших воїнів. Капелани допомагають долати розчарування та зневіру і навіть рятують життя у моменти найважчої душевної боротьби.

   

  Найсвіжіше

  Популярне