Субота, 12 Червня, 2021
Бiльше

  В окупованому Криму парафія ПЦУ відновила богослужіння українською

  На сході окупованого Росією Крим у селі Осовіни 18 січня 2021 року відбулося перше після 7-річної перерви святкове Богослужіння парафії Православної Церкви України. Богослужіння відбулось українською мовою.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ та Голос Криму.

  «Парафія на честь святого Архистратига Божого Михаїла в селі Осовіни була відкрита у 2002 році. Першим її настоятелем був митрофорний протоієрей Михаїл Хазов. Парафія діяла до літа 2014 року, але через переслідування та погрози отець Михаїл разом з дружиною і дітьми мусив покинути Крим і виїхати на материкову Україну. Сім років церква була закрита, віруючі села Осовіни старанно зберігали святиню і зверталися до Управління Кримської єпархії відновити богослужіння, але через відсутність духовенства це було вкрай тяжко зробити. Втім, милосердя Боже немає меж, ми не знаємо, що нам уготовано Богом, і коли Господь винагородить нас за довготерпіння і страждання», – розповів єрарх ПЦУ митрополит Сімферопольський і Кримський Климент.

  За його словами, напередодні свята Богоявлення Господнього з Милості Божої, стараннями протоєрея Івана Олещука було відроджено життєдіяльність парафії і відбулося Велике освячення води.

  «Всі присутні на богослужінні з непомірною радістю зустріли новину про поновлення богослужінь, і воздавши хвалу Господу, понесли Велику агіасму (Хрещенську воду) по своїх оселях. У свою чергу хочу подякувати всім причетним до створення і відновлення цієї парафії. В ці складні часи, коли хвороби, смерть, засуха в Криму підступили до наших осель, будемо просити Господа, щоб Він не залишав нас Своєї благодаті», – підсумував митрополит Климент.

  Нагадаємо, в Криму Російські окупаційні війська постійно чинять тиск на парафії ПЦУ в Криму і намагаються їх витіснити. У листопаді 2020 році Митрополит Климент (Кущ) отримав від суду РФ штраф 30 000 рублів, через відмови виконувати вимогу про знесення храму на честь Пречистого образу Божої Матері “Неопалима Купина” у Євпаторії. У Грудні 2020 року штраф зріс до 50 тис. рублів. 2 грудня 2020 предстоятель ПЦУ під час онлайн-зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з послами країн «Великої сімки» закликав посилити санкції проти РФ через утиски вірян ПЦУ в Криму.

  Найсвіжіше

  Популярне