Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

    У церквах і храмах на Прикарпатті ввели нові протиепідемічні заходи

    Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області уклало Пам’ятку для єпископату, духовенства та вірян щодо основних протиепідемічних вимог під час проведення богослужінь та інших релігійних заходів, з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції (COVID-19).
    Текст документа розповсюдило видання “Бриз”.
    В ньому, зокрема зазначається:
    Церква – це громадське місце. В церкві та на відстані 50 м. від неї всім присутнім слід бути в одягненим в захисні маски чи респіратори, крім священнослужителя.
    Біля культових споруд не допускається масового скупчення людей (груп більше 4 осіб з порушенням визначеної санітарними нормами дистанції між собою в 1,5 м, окрім супроводу неповнолітніх).
    Для населених місць “зеленого” рівня забороняється проведення масових релігійних заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі). Для “помаранчевого” рівня – проведення масових релігійних заходів забороняється за участю більш як 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів. На території регіону “помаранчевого” та “червоного” рівня епідемічної небезпеки, додатково можуть застосовуватись обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені органами державної влади та органами місцевого самоврядування в межах компетенції.
    Зазначені обмеження стосуються проведення похоронів та хрестин. Крім того допускається проведення богослужінь просто неба біля храмів – при дотриманні правил щодо кількості одночасно присутніх та “соціальної дистанції”.
    Духовенство та парафіяни із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2 С до церкви не допускаються.
    При прийнятті Святого Причастя всіляко уникати торкання устами ложечки.
    Божественні літургії необхідно проводити за присутності визначеної обмеженням кількості осіб, просячи мирян залишатися вдома, долучаючись до спільної молитви через засоби відеотрансляції. Бажаючі сповідатися і причаститися можуть це зробити протягом цілого дня при дотриманні умов приготування.
    У той же час, храми мають бути постійно відкритими – для особистого відвідування та молитви, спілкування зі священиками при дотриманні карантинних правил. У них мають посилити протиепідемічні заходи та використовувати засоби дезінфекції – зокрема для підтримання чистоти приміщення церкви та наявних в ній ікон та інших святинь.
    Необхідно забезпечити комфортне провітрювання храмів, визначити графік провітрювання.
    Для покращення дезінфекції приміщень храму необхідно прибрати з підлоги килими, регулярно обробляти дезінфікуючими розчинами поверхні підлоги, меблі храму, ікони загального користування, а також ручки дверей.
    На час пандемії достатнім виявом шанування святинь (хреста, ікон, святих мощей) є поклоніння/поклон перед ними, без цілування; зазначене також застосовується до особистих вітань та вияву пошани між членами церкви, зокрема між священнослужителями і мирянами під час подання благословення. При поданні благословення хрестом – достатньо здійснити осінення ним, без цілування крові (як це робиться при приготуванні запасних дарів) подавати з дискоса в руки (або лжицею не торкаючись уст) причаснику. При цьому слід уважно роз’яснити обов’язок причасників ретельно спожити дари. Для обтирання губ використовувати одноразові серветки, які потім спалити у чистому місці. Використовувати для запивки після прийняття Причастя одноразовий посуд або споживати лише антидор.
    Вірянам слід дотримуватися гігієни в церквах, а людям похилого віку та батькам з дітьми – залишатися вдома і не відвідувати богослужінь, а також частині парафіян долучитися до літургії онлайн.

    Найсвіжіше

    Популярне