Субота, 13 Лютого, 2021
Бiльше

  Сьогодні вшановують пам'ять святого воїна – великомученика Юрія Переможця

  Святий родом із Каппадокії й у молодості поступив на службу до римського війська. За свою хоробрість та відвагу у битвах був відзначений імператором Діоклетіаном (284 – 305) і прийнятий до його охорони як один із старших воєначальників. Доблесть Юрія стала підставою величати його у піснеспівах воїном Христового воїнства.
  Імператор Діоклетіан за останні роки правління особливо посилив гоніння на християн і заохочував до цього всіх правителів. Святий Юрій, довідавшись про це рішення імператора, роздав бідним все своє майно і відпустив на волю рабів.

  Імператор, здивований пристрасною промовою відважного воїна, вмовляв не нищити свого життя і принести жертву язичницьким богам за римським звичаєм. Проте Юрій відмовився відректися Христа і за це був ув‘язнений. З цього моменту розпочався період великих випробувань і страждань відважного християнина, який вирішив не зраджувати своїх ідеалів навіть перед лицем смерті.
  Великомученик Юрій стверджував, що віруючий у Христа перенесе будь-які муки і здатен творити діла, які творив сам Христос – “Сліпих просвіщати, прокажених очищати, глухим подавати слух, виганяти бісів, воскрешати померлих”. Почувши це, імператор звелів святому здійснити найбільше чудо, непідвладне язичницьким волхвам – воскресити померлого. Коли святого Юрія підвели до гробниці, він прорік: “Господи! Покажи, що Ти Бог Єдиний по всій землі, нехай пізнають Тебе, Всесильного Господа”. Чудо здійснилося.
  Проте навіть такі чудесні звершення не стримали імператора. Він і надалі утримував святого в темниці, хоч народ ридав і прославляв Істинного Бога, просячи прощення за гріхи, а від святого Юрія отримуючи зцілення і поміч.
  Імператор наказав вбити святого Юрія. Це сталося 23 квітня 303 року, в цей день йому не було і 30 років. Поспішаючи поєднатися з воїнством Небесним, він ввійшов в історію Церкви як Переможець і з цим іменем прославився від початку християнства.
  Святий воїн Юрія є покровителем українських військовослужбовців. Це свято є офіційним у Грузії, Болгарії, Сербії, Хорватії.
  У княжу добу Юрій став святим патроном візантійських імператорів, а пізніше і руських князів, у яких ім’я Юрія стає улюбленим. Його зображають на гербі Київської області, столичної землі України. Саме з місця особливого шанування Святого Великомученика Юрія Переможця почалося хрещення Київської Русі. Володимир Великий прийняв хрещення в Криму біля Херсонеса у Георгіївському монастирі. Особливо багато для утвердження шанування Святого Юрія зробив київський князь Ярослав Мудрий, який прийняв при хрещенні його ім’я.

  Найсвіжіше

  Популярне