Четвер, 21 Листопада, 2024
Бiльше

    Латвійська Церква отримала підтримку від місцевої влади, після зречення від Гундяєва

    3 листопада, після завершення богослужіння у Ризькому Свято-Троїцькому соборі єпископ Єлгавський Іоанн (Сичевський) повідомив про те, що керівництву Латвійської Православної Церкви вдалося досягти порозуміння з владою Латвії та отримати серйозне державне фінансування на реновацію куполу Свято-Троїцького собору.

    Про це інформує офіційний сайт Латвійської Церкви.

    Раніше Латвійська ПЦ фактично самопроголосила автокефалію. Її предстоятель – митрополит Олександр (Кудряшов) добровільно відмовився від зв’язків з Московським Патріархатом і наказав своїм клірикам не згадувати патріарха Кіріла під час богослужінь.

    У межах своєї проповіді єпископ Іоанн підкреслив, що роботи з реновації будуть дуже і дуже коштовними, а відбуватися вони будуть лише завдяки неймовірним зусиллям владики митрополита, якому вдалося досягти вищезгаданої угоди з владою. А інакше, сказав єпископ Іоанн, купол собору міг би обвалитися найближчим часом.

    «За подячним молебнем ми сьогодні молилися про здоров’я Предстоятеля нашої Латвійської Православної Церкви, благодійників та жертводавців собору. Ми молимо Всемилостивого Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, щоб Він дарував Свою невимовну милість і допомогу у справах відродження та відновлення собору», – зазначив єпископ Іоан.

    На завершення благочинний Риги протоієрей Яків Присяжнюк закликав прихожан і духовенство Свято-Троїцького собору підносити посилені молитви про митрополита Олександра і представників влади Латвії. На знак подяки за їхні діяння на благо православних країни.

    Зречення від Моспатріархату

    У жовтні 2022 року Собор Латвійської православної церкви звернувся до очільника Російської православної церкви патріарха Кіріла з проханням надати їм автокефалію. Також вони просять внести відповідні зміни до статуту Церкви. За повідомленням Латвійської православної Церкви, під час собору абсолютна більшість присутніх підтримала зміни до закону, ініційовані президентом Егілсом Левітсом і схвалені Сеймом у вересні.

    Раніше, 8 вересня 2022 року Латвійський сейм з ініціативи президента Егілса Левітса оголосив про повну незалежність Латвійської Православної Церкви, яка до того підкорялась Московському патріархату. У Московському патріархаті це викликало шквал негативних коментарів і критики. Зокрема архиєрей РПЦ Леонід (Горбачов) накинувся на Латвійську Церкву через «беззубу позицію». Також у РПЦ осудили унезалежнення їх філії в Латвії через прийняття відповідного закону. Росіяни звинуватили Латвію у антиросійському курсі, через автокефалію Латвійської Церкви.

    Після цих змін Синод Латвійської Православної Церкви закликав духовенство і мирян зберігати мирний устрій духу, підтримувати єдність нашої Церкви, неухильно дотримуючись законів нашої Латвійської Держави.

    За даними латвійського Мін’юсту, на 2020 рік у власності ЛПЦ було 128 діючих храмів та інших релігійних споруд, у яких служили 114 кліриків. Загальна кількість парафіян становила 250 тис., що робить ЛПЦ третьою найбільшою церквою Латвії (після лютеран – 700 тис., католиків – 324 тис.).

    Найсвіжіше

    Популярне