Особливістю події стала презентація 3D-моделі хоругви, зроблена 3D-художником Дмитром Крахмалюком, який детально розповів про процес зйомки та показав відео цифрової реставрації.
Про це повідомили у Рівненському центрі цифрової історії.
Отець Валентин Гордіюк, настоятель храму в Караєвичах, звідки походить ця хоругва, пояснив, що як у минулому, так і в сучасних часах хоругви були важливою частиною як військового об’єкта, так і храму. Вони мали велике релігійне значення і допомагали неграмотним людям розуміти віру через образотворче мистецтво.
Реставраторка з Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Марта Москаль, розповіла, що ця хоругва була створена в період Бароко, що підтверджується її колористикою, зображеннями світла та емблематикою, такими як чаша та хрест.
Керівник відділу науково-дослідної реставрації, Мирослава Білецька-Зварич, зауважила, що реставрація була виконана з використанням сучасних європейських методів імпрегнації, що зміцнили тканину хоругви і зробили її більш стійкою до вологості та температурних змін.
Нагадаємо, що український архімандрит розкрив спроби індоктринації українських дітей та роль РПЦ а Вселенський патріарх прибув до Угорщини.